Opel Astra Sport Tourer | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Yeni Opel Astra Sport Tourer

Opel Astra serisine yeni Sport Tourer modelini de ekledi. Opelin satış konusundaki başarısını her zaman takdir ediyoruz. Opel yazılarımızın içinde hep rastlayabileceğiniz bir konu Opel’in eski kasalarını hemen gözden çıkarmaması. Bu durum kullanıcılar için büyük bir avantaj, ayrıca Opel içinde öyle. Opel Astra modelinde yeni bir kasa çıkardığında bir önceki kasayı uzun bir süre Classic […]

Yeni Opel Astra Sport Tourer
27 Eylül 2014 - 11:15 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

Opel Astra serisine yeni Sport Tourer modelini de ekledi.

Opelin satış konusundaki başarısını her zaman takdir ediyoruz. Opel yazılarımızın içinde hep rastlayabileceğiniz bir konu Opel’in eski kasalarını hemen gözden çıkarmaması. Bu durum kullanıcılar için büyük bir avantaj, ayrıca Opel içinde öyle.

Opel Astra modelinde yeni bir kasa çıkardığında bir önceki kasayı uzun bir süre Classic adı altında satıştan kaldırmıyor. Fiyat olarakta daha uygun tutulan Classic kasalar büyük ilgi görüyor. Böyle Opel istediği satış rakamlarına ulaşırken, yeni kasasının da tanıtımına devam edebiliyor.

Ülkemizde en çok tutulan Astra 3 modeli geçtiğimiz birkaç yıla kadar satışta kalmıştı.

2015 Opel Astra Station Wagon modeline gelelim. Bu model özellikle geniş aileler için ideal. Konfor, yol tutuşu, yakıt tüketimiyle güzel bir araç. Station Wagon araçlar Türkiye’de geçtiğimiz birkaç yıla kadar çok fazla rağbet görmüyordu. Lakin her markanın çıkardığı iddialı ve güzel modellerle bu algı kırıldı ve artık Türkiye’de de SW arabalar ilgi görmeye başladı. Günümüzde hemen hemen her modelin station wagon modeli satışa sunulmakta.

Opel Astra sedan, hatchback modellerinin yanına Sport Tourer ile iyi bir seçenek eklemiş oldu. Opel Astra Station Wagon fiyatı, 81 bin TL’den başlıyor. Yenilenen teknoloji, motor seçenekleri, multimedya sistemleri araç fiyatlarına maalesef olumsuz yönde etki etmekte.

opel-astra-station-wagon (4)

Opel, Astra Station Wagon modelinde 1.6 litre 136 beygir gücündeki yeni motorunu kullanıyor. 1.3 dizel motorunun performans açısından biraz zayıf kaldığını hisseden Opel yeni motoruyla çok başarılı işlere imza atacağının sinyallerini veriyor.

1.6 litrelik motor Opel Astra Station Wagonu 10.3 saniyede 100 kilometre hıza ulaştırabiliyor. Opel Astra yakıt tüketimi ise ortalama 4 litre. Bu değerler günümüz petrol fiyatları için kullanıcısını mutlu edecek rakamlar.

Station Wagon denilince akla gelen ferah ve geniş bagaj hacmine Astra da göz atalım. 2015 Opel Astra Station Wagon’un bagaj hacmi 500 litre. Koltukları da katladığımızda 1550 litrelik bir alana sahip olabiliyoruz.

Opel Astra Station Wagon’un 2015 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER