Yeni Hyundai i10 Sport | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Yeni Hyundai i10 Sport, az yakıt çok yol …

Yeni Hyundai i10 Sport, az yakıt çok yol … Türkiye’de en çok satış yapan araba markalarının başında gelen Hyundai kendini yenilemeye hızla devam ediyor. Hyundai yeni i10 Sport modeliyle kendinden yine çok bahsettirecek. Ülkemizde belki de en çok tutulan modeller küçük kasaya sahip araçlar olmakta. Ayrıca son yıllarda çıkarılan küçük hacimli motorlar da piyasada hızla […]

Yeni Hyundai i10 Sport, az yakıt çok yol …
08 Ağustos 2014 - 11:15 'de eklendi ve 673 kez görüntülendi.

Yeni Hyundai i10 Sport, az yakıt çok yol …

Türkiye’de en çok satış yapan araba markalarının başında gelen Hyundai kendini yenilemeye hızla devam ediyor. Hyundai yeni i10 Sport modeliyle kendinden yine çok bahsettirecek.

Ülkemizde belki de en çok tutulan modeller küçük kasaya sahip araçlar olmakta. Ayrıca son yıllarda çıkarılan küçük hacimli motorlar da piyasada hızla çoğalmakta. Yeni tip bu motorlar yakıt tüketimini düşürerek performanstan taviz vermiyor. Yeni i10 Sport modelinde de Hyundai 1.2 litre 87 beygir gücünde ve 120 nm tork üretebilen bir motor kullanıyor. Bu motor aracı 12.3 saniyede 0-100km hıza taşıyabiliyor. Buda küçük kasa ve küçük motorlu bir otomobil için çok iyi sayılabilecek bir değer.

yeni-i10-sport-hyundai

Yakıt tüketimine gelince fabrika değerleri tam olarak gerçek tüketimi yansıtmada Hyundai i10 yakıt tüketimi karma olarak 4,9 litre olarak açıklandı.

Yeni i10 Sport modelinde tasarımda da bazı yenilikler olacak. i10 Sport 17 inç jantları, genişletilmiş yan etekler ve 20mm alçaltılan süspansiyon sistemi ile spor bir görünüme sahip. Ayrıca i10’nun bu modelinde LED farlar kullanılıyor.

Bu yeniliklerle birlikte yeni Hyundai i10’a yollarda çok rastlayacağımız anlaşılıyor.

hyundai-yeni-i10-sport

hyundai-i10

hyundai-i10-sport

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER