Yamaha Tricity | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Yamaha Tricity

Kimimiz farklı duruşundan kimimiz de biraz daha dengeli olduğunu düşünerek 3 tekerlekli motosikletlere yönebiliyoruz. Yamaha Tricity 125 de bu modellere yeni katılan bir motosiklet. Ağırlıklı olarak şehir içi kullanıma göre üretilen Tricity güzel bir tasarıma sahip. Önde iki tekere sahip olan motosiklet 125cc motora sahip. Tricity 3 tekeri ile durmak üzere olduğunuzda kitleme özelliği ile […]

Yamaha Tricity
08 Kasım 2014 - 21:11 'de eklendi ve 1112 kez görüntülendi.

Kimimiz farklı duruşundan kimimiz de biraz daha dengeli olduğunu düşünerek 3 tekerlekli motosikletlere yönebiliyoruz. Yamaha Tricity 125 de bu modellere yeni katılan bir motosiklet.

Ağırlıklı olarak şehir içi kullanıma göre üretilen Tricity güzel bir tasarıma sahip. Önde iki tekere sahip olan motosiklet 125cc motora sahip. Tricity 3 tekeri ile durmak üzere olduğunuzda kitleme özelliği ile dengesini koruyor. Ayaklarınızı yere koymak zorunda kalmıyorsunuz. Bu özellik ne kadar kullanışlı bilemiyoruz ama Tricity ve diğer 3 tekerlekli motosiklet kullanıcıları araçlarından çok memnun.

3 tekerlekli motosikletler içinde Piaggio’nunda birkaç modeli mevcut. Yamaha Tricity 125cc motoruyla 13 beygir gücünde ve 10,4 Nm tork üretebiliyor.Yakıt tankı 6,6 litre benzin alıyor.

Yamaha-Tricity-15

 

Ön ve arkada disk fren kullanılıyor. Su soğutmalı motoruyla Tricity uzun mesafeli gezilerinizde de size arkadaşlık edebiliyor. Uzun yolda tek eksi yanı 125cc olan motoru. Yamaha Tricity yakıt tüketimi konusunda da başarılı diyebiliriz. Ortalama 100 kilometre de 3-3,5 litre yakıt harcıyor.

Yamaha-Tricity-11

Yamaha Tricity fiyatı 9,200 TL’den başlıyor. Fiyatına çok diyemesek bile az da denilecek bir rakam değil. Biraz daha uygun tutulsa bu modelin çok daha iyi satış rakamlarına ulaşması beklenebilirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER