Volvo S60 | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Volvo S60

Volvo denilince akla ilk gelen her zaman ki gibi güvenlik ve sağlamlık oluyordur. Artık Volvo S60 modeli ile bizim bakış açımızı değiştirmeye başlıyor. Kendi deyimi ile Volvo’nun tarihi boyunca “en dinamik aracı” diye nitelendirdiği S60 modelini inceleyelim. Volvo bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda İsveç markası olarak satışa sunuluyordu. Şimdiler de ise bu marka uzak doğu ilkesi […]

Volvo S60
23 Eylül 2014 - 11:15 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

Volvo denilince akla ilk gelen her zaman ki gibi güvenlik ve sağlamlık oluyordur. Artık Volvo S60 modeli ile bizim bakış açımızı değiştirmeye başlıyor. Kendi deyimi ile Volvo’nun tarihi boyunca “en dinamik aracı” diye nitelendirdiği S60 modelini inceleyelim.

Volvo bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda İsveç markası olarak satışa sunuluyordu. Şimdiler de ise bu marka uzak doğu ilkesi olan Çin tarafından satın alınarak üretimine devam etmekte. Bu durum bir çok Volvo kullanıcılarının kafasında soru işaretleri oluştursa da kalite, işçilik, performans ve konforundan hiçbirşey kaybetmeden yoluna devam ediyor.

Tasarım olarak eski Volvo çizgisinden biraz taşmış olsa da başarılı bir iş çıkarmış Volvo S60 modeliyle. Aracın ön tarafı biraz düşük olması hem dinamik hem de modernlik katmış araca. Ön cam başlangıcından arka bagaj sonuna kadar gelen oval yapısı ile otomobilin aerodinamiği düşünüldüğünde yakıt ve performans tasarrufu sağlayabilecek bir dış tasarımı bulunuyor. İç tasarımda bekleneni karşılayamayan Volvo S60 sade ve düz bir tasarım tercih etmiş.

volvo-s60-90281

Volvo S60 dizel  teknik özellikleri ise 1.6 dizel motor seçeneğinde 115 beygirlik güç üretebilmekte bunun yanı sıra otomatik 6 ileri powershift şanzımanı ile 270 Nm tork üretebilen Volvo S60 0-100 km hızlanmasını 12.3 saniyede tamamlıyor. Volvo S60 yakıt tüketimi konusunda oldukça cimri. Şehir içi konfor odaklı kullanımda kullanımda 4.7 litrelik yakıt tüketirken performans odaklı kullanımda 6.0 litrelik yakıt tüketebiliyor. Şehir dışı uzun yolda ise 100 kilometrede  3.7 litre yakıt tüketiyor.

Volvo S60 Fiyatı dizel seçeneğinde 105,560 TL den satışa sunuluyor. Rakipleri Bmv 3 serisi Audi A4 ve Mercedes C serilerine göre biraz  daha geride kaldığı söylenilebilir.Fakat Volvo S60 da yaptığı yenilikler ile iyi bir iş çıkartmış diyebiliriz.

Volvo S60 resim galerimiz…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER