Volvo Estate | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Volvo Estate

Volvo nun gelecek nesillere konsept atağı hız kesmeden devam ediyor. İlk kez Cenevre otomobil fuarında görücüye çıkan Volvo nun konsept  üçlemesinin bir üyesi olan Estate insanların günlük yaşamını kolaylaştırmak ve iyileştirmek için günlük yaşamdan ilham alarak tasarlanmıştır. Geleneksel Volvo çizgileriyle beraber yenilikçi çizgilerin harmanlanarak ortaya çıkan Estate harika bir tasarıma ve görünüşe sahip. Diğer Volvo […]

Volvo Estate
28 Temmuz 2015 - 10:10 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi.

Volvo nun gelecek nesillere konsept atağı hız kesmeden devam ediyor. İlk kez Cenevre otomobil fuarında görücüye çıkan Volvo nun konsept  üçlemesinin bir üyesi olan Estate insanların günlük yaşamını kolaylaştırmak ve iyileştirmek için günlük yaşamdan ilham alarak tasarlanmıştır. Geleneksel Volvo çizgileriyle beraber yenilikçi çizgilerin harmanlanarak ortaya çıkan Estate harika bir tasarıma ve görünüşe sahip. Diğer Volvo konsept modellerinde beğenilen iç ve dış tasarımı geliştirerek devam ettiren Estate,  gelecekte Volvo araçların iç tasarımın nasıl olacağının ve neler bizlere kazandıracağını gözler önüne seriyor.

Volvo Estate in en dikkat çeken özelliği ise olağan üstü iç tasarımı. Çağdaş iskandinav yaşam tarzı ve renkli trendler Konsept  Estate  nin tasarıma ilham veren kaynaklar olmuştur. Kristal netliğindeki vites kolu turuncu bir parıltıya sahipken, doğal tabaklanmış eyer derisi ile kaplı gösterge paneli, cilalı doğal ahşaptan yapılmış bölümler ve bakır işlemeli detaylar konsept Estate nin kabininde İsveç atmosferini yansıtıyor. Bunların yanı sıra dört emniyet kemerinde kullanılan turuncu renk ve İsveçli tasarımcı Kasthall ‘ın tasarladığı özel yün dokuma halılarla birlikte vurgulayıcı yoğun renkleri taşıyor.        Tavan ve ön koltuklarının yanlarındaki kareli siyah ve beyaz yün dokuma ise iç mekana eğlence katmış

Volvo Konsept Estate de klasik düğme ve kontrol seçeneklerin yerini konsolu doğrudan 21.yy taşıyan konsolun ortasındaki tablete benzeyen büyük dokunmatik ekran alıyor. Dokunmatik ekran Volvo mühendisleri tarafından özel tasarlanmış yazılımı ile Volvo’nun yeni araç içi kullanıcı ana kontrol paneli olacak. Ses, start/stop, dörtlü, ve cam rezistansı gibi önemli işlev tuşları haricindeki tüm düğme ve kontrollerin yerini alacak olan sistem, sürücünün önündeki panel ile sorunsuz ve sürekli şekilde etkileşim içinde olacaktır. Fonksiyonlar arttıkça aratan düğme ve kontrollerle uğraşmak zorunda değilsiniz.

Konsept Estate bize 1970 nin başlarındaki Volvo 1800 modelin i hatırlatıyor.1800 lerde kullanılan çift kollu direksiyon simidi Konsept modelde yeni teknolojik uygulamalarla harika bir şekilde dizayn  edilmiş. Volvo yetkilileri Konsept Estate motoru hakkında herhangi bir bilgi vermezken otomobil kulislerinde klasik Volvo motorlarından farklı olarak daha çevreci ve güç yönünden daha ekonomik olacağı konuşuluyor.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER