Toyota Mirai | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Toyota Mirai

Toyota karşımıza bambaşka bir otomobille çıkmaya hazırlanıyor. Bu muhteşem otomobilin adı Mirai. Toyota Mirai hidrojen ile çalışıyor. Hidrojeni elektrik üretmek için kullanan Mirai bu sayede çevreye hiçbir şekilde zararlı maddeler salgılamıyor. Mirai’nin elektrikli motoru çok sessiz aynı zamanda da çok güçlü. Performansı göz dolduruyor. Mirai 0 kilometreden 100 kilometreye sadece 9,6 saniyede ulaşıyor. Mirai’nin deposu […]

Toyota Mirai
15 Mart 2015 - 17:05 'de eklendi ve 798 kez görüntülendi.

Toyota karşımıza bambaşka bir otomobille çıkmaya hazırlanıyor. Bu muhteşem otomobilin adı Mirai.

Toyota Mirai hidrojen ile çalışıyor. Hidrojeni elektrik üretmek için kullanan Mirai bu sayede çevreye hiçbir şekilde zararlı maddeler salgılamıyor. Mirai’nin elektrikli motoru çok sessiz aynı zamanda da çok güçlü. Performansı göz dolduruyor. Mirai 0 kilometreden 100 kilometreye sadece 9,6 saniyede ulaşıyor.

Mirai’nin deposu 3 dakika da hidrojen ile dolduruluyor. Tasarım yönünden de çok ilgi çekici bir otomobil olan Mirai keskin ve sert hatlara sahip.

Toyota Mirai Japonya’da üretiliyor ve ilk olarak Japonya’da satışa sunulacak. Ardından 2015 Eylül ayında İngiltere, Danimarka ve Almanya’da otomobil severlerle buluşacak. Diğer Avrupa ülkelerinde ise 2016 sonu veya 2017 başında satışa sunulması bekleniyor.

Mirai’nin ülkemizde de satışa sunulmasını bekliyoruz.

İşte Toyota Mirai fotoğraf galerisi…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER