Renault Clio 1.5 dci | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Renault Clio 1.5 dci

Renault Clio, ister sedan modeli Symbol olsun ister hatchback modeli olsun çok sevilen bir otomobil olmayı başardı. Onun için espriler bile üretildi. Bu başarılın arkasında en başta Renault Clio 1.5 dci motorun yakıt tüketimindeki cimriliği yer almakta. Renault clio 1.5 dci yakıt tüketimi konusunda en güzel özelliği tam gaz gittiğiniz yolda bile rakamlar çok fazla […]

Renault Clio 1.5 dci
20 Ekim 2014 - 11:15 'de eklendi ve 701 kez görüntülendi.

Renault Clio, ister sedan modeli Symbol olsun ister hatchback modeli olsun çok sevilen bir otomobil olmayı başardı. Onun için espriler bile üretildi.

Bu başarılın arkasında en başta Renault Clio 1.5 dci motorun yakıt tüketimindeki cimriliği yer almakta.

Renault clio 1.5 dci yakıt tüketimi konusunda en güzel özelliği tam gaz gittiğiniz yolda bile rakamlar çok fazla değişmemekte. 5’e 90 dediğimiz tabir en az yakıt harcamak isteyenlerin kullanıdığı taktiktir. renault clio 1.5 dci ise daha yüksek hızlara çıktığınızda dahi yakıt değerlerinden ödün vermiyor.

renault-clio (3)

Renault dizel motorlarda tüm modellerinde kendini kanıtlanamış bir otomobil markası. Zaten piyasaya da baktığımızda tüm şirket arabaları hemen hemen Renault’un modellerinden oluşmakta. Megane, Fluence, Clio gibi modelleri en çok tercih edilenlerin başında geliyor.

renault clio 1.5 dci seçeneği uzun yıllardır otomobil piyasasında, 2003- 2004 eski kasadan yeni kasa Clio’ya kadar ufak değişikliklerle aynı motor kullanılmakta.

Sizinde aradığınız otomobilde özellik sıralamasında ilk olarak  uygun yakıt tüketimi geliyorsa Renault clio 1.5 dci ilk durak olmalı. Aracın en kötü yanı biraz sert bir tarzı olması. Yeni kasada bu biraz daha hafifletilmiş. Önceki kasalar ise maalesef konfor açısından pek puan alamıyor. Tabi sertlikten bahsettiğimiz kasa sedan modeller, yeni Hatchback Clio her açıdan güzel puanlar toplamayı başarıyor.

İşte Renault Clio resimleri…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER