Motosiklet hırsızlığına karşı alınacak önlemler | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Motosiklet Hırsızlığı

Motosiklet hırsızlığına karşı alınacak önlemler tahmin edildiği gibi pek fazla değil.  Kilit, zincir gibi koruyucu aletler olsa da hırsıza karşı koymak zor. Zincirlerin nasıl kırıldığına dair bir çok video var, motorumuzu kafasına koymuş bir hırsız her türlü aletiyle onu yerinden sökmeyi başaracaktır. Bu durumun tek çözümü, eğer ki kapalı otoparkınız veya güvenli bir alanınız yok […]

Motosiklet Hırsızlığı
29 Ağustos 2014 - 9:40 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

Motosiklet hırsızlığına karşı alınacak önlemler tahmin edildiği gibi pek fazla değil.  Kilit, zincir gibi koruyucu aletler olsa da hırsıza karşı koymak zor.

Zincirlerin nasıl kırıldığına dair bir çok video var, motorumuzu kafasına koymuş bir hırsız her türlü aletiyle onu yerinden sökmeyi başaracaktır.

Bu durumun tek çözümü, eğer ki kapalı otoparkınız veya güvenli bir alanınız yok ise yüksek fiyatları motosikletlerinizi sokağa bırakmamak. Motosiklet hırsızlığına karşı çözüm bulunamaması sıkıcı bir durum.

Motosikleti sokağa bırakan arkadaşlar bin türlü eziyetten geçiyor. Kimisi disk kilidi takıyor. Ön tekeri bir yere, arka tekeri yere kilitliyor. Bitti mi? Hayır bide hırsızı cezbetmesin diye bu işin brandası var. Neyse onu da çektik.

Ertesi gün bineceğiz işe veya gezmeye gideceğiz. Kolay değil o iş. Brandayı sök katla yerine koy. Kilitleri bir bir aç. Uğraş dur. Nerde kaldı motosikletin pratikliği. Ama durum maalesef bundan ibaret.

Hırsızlığa karşı caydırıcı bir önlem, ceza olmadıkça biz kullanıcılar da bunlara katlanmak zorundayız. Allah hepimize, kapalı otoparklı evler nasip etsin diyerek sonlandıralım konumuzu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER