Mondial 180 Z-One S | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Mondial 180 Z-One S

Mondial 180 Z-One S modeli ile rakipleriyle mücadele ediyor. 180cclik güçlü motoru sayesinde 180 Z-One S kullanıcıların dikkatini çekiyor. Türkiye pazarında çin malı motosikletlere karşı büyük bir ön yargı var. Çin malı yolda bırakır, alınmaz gibi ifadelere internette çok sık rastlayabilirsiniz. Lakin bu konu bu kadar da basit değil. Ülkemizde çin malı diye tabir edilen […]

Mondial 180 Z-One S
15 Ekim 2014 - 11:15 'de eklendi ve 2625 kez görüntülendi.

Mondial 180 Z-One S modeli ile rakipleriyle mücadele ediyor. 180cclik güçlü motoru sayesinde 180 Z-One S kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Türkiye pazarında çin malı motosikletlere karşı büyük bir ön yargı var. Çin malı yolda bırakır, alınmaz gibi ifadelere internette çok sık rastlayabilirsiniz. Lakin bu konu bu kadar da basit değil. Ülkemizde çin malı diye tabir edilen bir çok firma satış yapmakta. Bu motosikletlerden kullananların sayısı da azımsanacak rakamlar değil.

Mondial bu firmalarında en başında geliyor. Verdiği reklamlar, yaptığı girişimler sayesinde Türkiye’de pazarını genişletti. Mondial 180 Z-One S fiyatı 5,100 TL. Bu rakamlarda motosiklet satabilen bir firmaya çin malı alınmaz yakıştırması doğru değil. Kaldı ki bir çok modeliyle sağlamlığını kanıtlayan bir marka.

mondial-180-z-one-s-9

İşin aslı bu markaların scooter  modellerinde yaşanan sorunlar. Bu sıkıntılar vitesli motosikletleri de maalesef kötü etkiliyor. Mondial vitesli motosikletler konusunda gayet başarılı bir grafik çiziyor. Bu başarı da satış rakamlarındaki artış ile kanıtlanıyor. Scooter’dan ziyade alınan vitesli motorlar daha uzun ömürlü oluyor.

Çin malı scooterlara başka bir konumuzda değinelim. Gelelim Mondial 180 Z-One S özelliklerine. Fiyatı biraz yüksek. Yakından incelediğinizde lastik kalınlığı, kemikli yapısı hoşunuza gidecektir. Farklı renkler ile tasarlanan Mondial 180 Z-One S özellikle yeşil ve mavi seçeneği ile dikkat çekmeyi başarıyor.

mondial-180-z-one-s (4)

Mondial 180 Z-One S yakıt tüketimi 100 kilometre de 2,5 ile 3 litre arasında değişmekte. Vitesli motosiklet kullananlar için güzel bir seçenek. Tam olarak rakip diyemesek te bize ilk görüşte, Bajaj Pulsar’ı hatırlattı. Bajaj Pulsar 200cc ve 24 beygir motor gücüne sahip fiyatı da 7 bin TL civarında. Mondial 180 Z-One S ise 180 cc ve 15 beygir. Beygir gücü biraz daha yüksek olabilirdi. Rakipler çoğalmışken tasarım olarak güzel üretilen aracın, motor olarakta istenilen güçte olması Mondial ve kullanıcıları için çok daha faydalı olabilirmiş.

Sonuç olarak aklına yatan ve bu modeli beğenen kişiler için güzel bir araç Mondial 180 Z-One S. Motosiklet almayı düşünüyorsanız, mutlaka test sürüşlerine katılmayı ihmal etmeyin. Sürün, kullanın ve ona göre kararınızı verin. Çin malı diye adlandırılan motosikletler içinde scooter ve vitesli ayrımını iyi yapmak gerekli olduğunu atlamayalım.

İşte yeni Mondial 180 Z-One S resimleri…

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER