Mercedes F 800 | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Mercedes F 800

F 800 Mercedes’in  zarif tasarımı ve teknolojisiyle beğeni toplayan hem gösteri otomobili, hem de teknoloji platformudur. F 800 Konsept araç aynı zamanda otomobil üreticisinin hem prize takılan hibritler, hem de yakıt hücreleri kullanan elektrik tahrikli modeller için tasarlanmış yeni arkadan itişli araç platformunu da bünyesinde barındırıyor. Daimler’in yönetim kurulu üyesinin verdiği demeçte, “Çevreye karşı sorumluluğumuzla […]

Mercedes F 800
27 Temmuz 2015 - 9:30 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

F 800 Mercedes’in  zarif tasarımı ve teknolojisiyle beğeni toplayan hem gösteri otomobili, hem de teknoloji platformudur. F 800 Konsept araç aynı zamanda otomobil üreticisinin hem prize takılan hibritler, hem de yakıt hücreleri kullanan elektrik tahrikli modeller için tasarlanmış yeni arkadan itişli araç platformunu da bünyesinde barındırıyor.

Daimler’in yönetim kurulu üyesinin verdiği demeçte, “Çevreye karşı sorumluluğumuzla pratik müşteri menfaatlerini büyüleyici bir F 800 de uzlaştırmaya kararlıyız” diye konuştu.

Karşıdan baktığımızda açılı yan gövde panelleri iyi bir hareket duygusu oluşturuyor 800 deki  derin hatlar arka kapıda başlıyor ve aracın her iki ön ucuna doğru akıyor. Diğer iki hattan  daha derin olan üçüncü hat ön marşpiyerin yanında başlıyor ve yükselerek arka lastik  açıklığına doğru akıyor.

Mercedes F 800 ün en göze çarpan yanı harika  kapıları. Konseptin arka kapıları geleneksel  dört kapılı sedanların aksine aracın arkasına doğru kayıyor E  coupe tarzı bir tavana sahip Mercedes mühendisleri bu tasarımla dar park alanlarında araca giriş ve çıkışı kolaylaştırmayı amaçlandığını görüyoruz. Yenilikçi teknolojilerle oluşturulan iç tasarım benzersiz bir konfor sunuyor. F 800 gelişmiş güvenlik sistemleri, benzersiz iç mekan tasarımı, mükemmel koltuk yapıları ve stün gösterge teknolojileri ile adeta gövde gösterisi yapıyor.

Prize takılabilen hibrit sistemi 300 beygir gücünde enjeksiyonlu  v6 motordan ve 109 beygirlik elektrikli 2 motordan oluşuyor 800 sadece elektrik gücü ile 30 km mesafe kat edebiliyor ve 120 km hıza ulaşabiliyor.F 800 ün şaşırtıcı yanı ise 100 km 2.9 lt yakıt tüketimi ve 69 gr karbondioksit emisyonu sunuyor olması. F 800 bu özelliği ile bize Mercedes in gelecekte daha çevreci otomobiller üreteceğinin ipuçlarını yansıtıyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER