Mazda Miata MX 5 | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Mazda Miata MX 5

Japon otomobil devi Mazda, 25 yıl önce  Miata MX-5 ile roadster otomobilini piyasaya sunmuştu. Yeni Mazda 6 ve 3 kasa ile güçlü modellere sahip olan Mazda, 2015 yılında baştan aşağı yenilenen MX-5 Miata Roadster aracını tüm dünyada satışa sunacak. MX-5 Miata Roadster  önceki kasasından 100 kg daha hafif.  Mazda teknik detaylar hakkında detaylı açıklama yapmamayı […]

Mazda Miata MX 5
07 Eylül 2014 - 18:10 'de eklendi ve 524 kez görüntülendi.

Japon otomobil devi Mazda, 25 yıl önce  Miata MX-5 ile roadster otomobilini piyasaya sunmuştu.

Yeni Mazda 6 ve 3 kasa ile güçlü modellere sahip olan Mazda, 2015 yılında baştan aşağı yenilenen MX-5 Miata Roadster aracını tüm dünyada satışa sunacak.

MX-5 Miata Roadster  önceki kasasından 100 kg daha hafif.  Mazda teknik detaylar hakkında detaylı açıklama yapmamayı tercih ediyor. Ancak Mazda otomobilin özel geliştirilmiş Skyactiv-G benzinli motor seçeneklerine sahip olacağı belirtti.

Yeni Mazda MX-5, 2.0 litrelik 4 silindirli motor seçeneğinin yanında 1.5 ekonomik motor seçeneği ile  daha az yakıt tüketimi isteyen kullanıcılara da hitap edecek. Mazda bu seçeneğiyle hem vergi hem de yakıt dolayısıyla aracı alamayan otomobil severlere kolaylık getirecek.

6 vitesli manuel şanzıman ve otomatik şanzıman seçenekleri mevcut. Ayrıca aracın arkadan itiş olması spor araba sevenlerin en hoşuna gidecek özelliklerden biri.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER