2015 yeni kasa Honda Jazz | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

İşte 2015 Honda Jazz !

İşte 2015 Honda Jazz  ! Yeni 2015 model Honda Jazz Almanya’da test edilirken görüntülendi. Honda’nın en çok tutulan modellerinden biri olan Jazz’ın ABD versiyonundan sonra Avrupa versiyonu da hazır. Almanya sokaklarında kamuflaşsız olarak gezinen Jazz’ın ABD için üretilen Jazz ile aynı olduğu anlaşıldı. Yeni Jazz’ın 4 silindirli 1.5 litre DOHC i-VTEC motor kullanılması bekleniyor. Bu […]

İşte 2015 Honda Jazz  !
28 Temmuz 2014 - 11:30 'de eklendi ve 1050 kez görüntülendi.

İşte 2015 Honda Jazz  !

Yeni 2015 model Honda Jazz Almanya’da test edilirken görüntülendi.

Honda’nın en çok tutulan modellerinden biri olan Jazz’ın ABD versiyonundan sonra Avrupa versiyonu da hazır. Almanya sokaklarında kamuflaşsız olarak gezinen Jazz’ın ABD için üretilen Jazz ile aynı olduğu anlaşıldı.

Yeni Jazz’ın 4 silindirli 1.5 litre DOHC i-VTEC motor kullanılması bekleniyor. Bu motor ABD’de 130 hp güç ile piyasaya sunuldu. Ancak Avrupa pazarında maalesef daha düşük hp ve tork değerleriyle piyasada olacak. Şanzıman olarakta Jazz 6 ileri manuel ile CVT otomatik vites şanzuman kullanacak.

Jazz’ın Hybrid seçeneği ise şimdilik sadece Japon pazarında bulunuyor. Bu motorun Avrupa pazarında da sergileceği gelen duyumlar arasında. Son zamanlarda Hybrid motorlara artan ilgi bu beklentiyi doğruluyor. Honda Jazz 2015 model Hybrid motoru ile bir çok motosikletten bile daha az yakıt harcıyor. İnanılması zor da olsa Hybrid seçeneğinin ortalama yakıt tüketimi 2,7 litre.

2015 model Honda Jazz’ın resmi tanıtımı 2014 Ekim ayında Fransa’da düzenlenecek olan otomobil fuarında yapılmıştı.

Şimdi ise İstanbul’da düzenlenecek Oto Şov’da Türkiye ile buluşacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER