Hyundai Getz | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Hyundai’nin sevilen modeli Getz …

Hyundai Getz, spor gençlere hitap eden çok güzel bir otomobildi. Hyundai bu modeliyle çok yüksek satış rakamlarına imza attı. Hyundai Getz 2.el piyasası ise hala çok canlı. Dışardan bakıldığında ufak bir araba gibi gözüken Getz içine binildiğinde genişliği ile kullanıcısını çok memnun ediyor. İkinci el araç arayanlar için fiyat / performans açısından çok iyi bir […]

Hyundai’nin sevilen modeli Getz …
29 Ağustos 2014 - 17:36 'de eklendi ve 748 kez görüntülendi.

Hyundai Getz, spor gençlere hitap eden çok güzel bir otomobildi. Hyundai bu modeliyle çok yüksek satış rakamlarına imza attı.

Hyundai Getz 2.el piyasası ise hala çok canlı. Dışardan bakıldığında ufak bir araba gibi gözüken Getz içine binildiğinde genişliği ile kullanıcısını çok memnun ediyor. İkinci el araç arayanlar için fiyat / performans açısından çok iyi bir seçenek.

İlk olarak 2004 yılında üretime başlayan Getz dizel ve benzinli seçenekleriyle satışa başlamıştı. Dizel motorundaki performans, güç hala akıllarda. Hyundai daha sonra Getz modelinin üretimini durdurup i20 adıyla aracı yeniledi.

Neler eksikti Getz’te? Getz teknolojiden uzak bir arabaydı. Ancak bu kadar çok tutulmuş bir aracı yenilemek yerine adını tamamen silmek çok yanlış bir seçimdi. Hyundai Getz yedek parça fiyatları olsun, sorunsuzluğu olsun her şeyiyle uygun ve 16-20 bin TL arasında alınacak iyi arabaların başında geliyordu. Bu aracı yenilemek kasasına çok fazla dokunmadan ufak makyajlarla iyi bir hale gelebilirdi. İç konsolu son teknoloji ile destekleyerek inanılmaz satışlara imza atılabilirdi.

Markaların oluşturduğu araba isimlerini yok etmesi çok çok yanlış bir seçim olarak değerlendiriyorum. Getz artık yok i20 var. Aynı araçlar değil zaten. Opel bu konuda çok başarılı. Efsane Astra kasasını yıllarca satıştan kaldırmadı. Böylece hem yeni kasayı satarken, eski kasayı seven otomobil severler son model eski kasa alabildi.

Hyundai Getz LPG uyumu konusunda da başarılıydı. Otomatik vites de dahil olmak üzere çok abartılı yakıt tüketimine sahip olmayan Hyundai Getz Lpg ile birleşince, düşük rakamlar elde edebiliyordu.

Sonuç olarak Getz Hyundai’nin en iyi modellerinden biriydi ve Hyundai bu aracını maalesef harcadı. Şimdilerde sadece Hyundai Getz 2.el piyasasında rahat satılan ve aranan bir model.

İşte eski ve yeni kasa Hyundai Getz’ler…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER