Hyundai Veloster Türkiye | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Hyundai Veloster Türkiye

Hyundai’nin 2013 yılından beri yurt dışında satışta olan modeli Veloster. Tasarım, keskin hatlar ve kuvvetli motor ile şimdilik ülkemizde satılmamasına rağmen takipçisi çok. Hyundai Veloster 1.6 litre ve 201 bg güç üreten bir motor eşlik ediyor. Ayrıca bu motor 264 Nm torka sahip. 1.6 litre Veloster Türkiye şartlarında yüksek vergi sınıfına girmiyor. Ancak nedense Hyundai […]

Hyundai Veloster Türkiye
18 Nisan 2015 - 15:17 'de eklendi ve 1121 kez görüntülendi.

Hyundai’nin 2013 yılından beri yurt dışında satışta olan modeli Veloster. Tasarım, keskin hatlar ve kuvvetli motor ile şimdilik ülkemizde satılmamasına rağmen takipçisi çok.

Hyundai Veloster 1.6 litre ve 201 bg güç üreten bir motor eşlik ediyor. Ayrıca bu motor 264 Nm torka sahip. 1.6 litre Veloster Türkiye şartlarında yüksek vergi sınıfına girmiyor. Ancak nedense Hyundai bu aracını ülkemize getirme konusunda bir hayli geç kaldı.

Veloster otomatik ve manuel şanzıman seçeneği ile satılıyor. 6 ileri vitese sahip Hyundai Veloster özel emme manifoltu sayesinde orijinal olarak muhteşem bir motor sesi veriyor.

Hyundai Veloster fiyatı ABD’de 22 bin dolar. Türkiye’ye gelmesi durumunda yaklaşık 95-100 Bin TL aralığına yükseleceği tahmin ediliyor. Hyundai Veloster Türkiye’ye 2016 yılında giriş yapabilir. Bu konuda net bir açıklama yok, ancak pazarı iyi takip eden Hyundai bu araca olabilecek ilginin geçte olsa farkına varacaktır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Musti ;

    Bu aracın ülkemize gelmemesi bence cok yanlış. Hyundai in ülkemizde bu segmente ve mpv segmentine agırlık vermesi lazım, ülkemizde cok sevilen ve sorun cıkartmayan bir firma olarak eksik olan segmentlere daha cok agırlık vermesi lazım

    21 Nisan 2015 09:56
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER