En Güzel Chopper Modelleri | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

En Güzel Chopper Modelleri

En Güzel Chopper Modelleri Chopper, Türkçe tabiriyle alçak motosiklet, herhangi bir şekilde modifiye edilmiş ya da manipülasyona uğratılmış, el yapımı özgün bir görünüme kavuşturulmuş motorlara verilen isimdir. Karakteristik özelliklerinden bazıları oldukça uzun ön ucu, arka koltuk korumalığı ve yere baskınlığı şeklinde sıralanabilir. Cruiser motorların çeşitli manipülasyonlar sonrası kişiye özel hale getirilmesiyle oluşur. Burdan da anlaşılıyor […]

En Güzel Chopper Modelleri
01 Ağustos 2014 - 11:30 'de eklendi ve 1349 kez görüntülendi.

En Güzel Chopper Modelleri

Chopper, Türkçe tabiriyle alçak motosiklet, herhangi bir şekilde modifiye edilmiş ya da manipülasyona uğratılmış, el yapımı özgün bir görünüme kavuşturulmuş motorlara verilen isimdir. Karakteristik özelliklerinden bazıları oldukça uzun ön ucu, arka koltuk korumalığı ve yere baskınlığı şeklinde sıralanabilir. Cruiser motorların çeşitli manipülasyonlar sonrası kişiye özel hale getirilmesiyle oluşur. Burdan da anlaşılıyor ki, Chopper motorların her biri Dünya’da eşi benzeri bulunması imkansız, kelimenin manasıyla “mal sahibine benzer” ekolüne yaraşan, özgün motorlardır. Ancak, bazıları birer model olarak bellenmesi normal olacak şekilde dünya çapında ünlenmiş ve hemen hemen herkesin tanıyabileceği motorlar haline gelmiştir.

Bu motorlardan en yaygınlarından birisi 1969 yapımı Easy Rider filminde yer alan, film için düzenlenmiş “Captain America” ve “Billy Bike” isimli motorlardır. Ayrıca, uzunca bir dönem belgeseli yayınlanmış Orange Country Choppers isimli ekibin ürettiği Chopper‘lar da ikonik bir hal almıştır. Bu ikon haline gelmiş Chopper motorlara verilebilecek en yaygın örnekler; “Fire Bike,” “FBI,” “The Statue of Liberty Bike,” “Dixie Chopper,” “The New York Yankees Bike,” “NYPD Bike” olarak sıralanabilir. Ayrıca meşhur Chopperlar‘dan biri de “Hardcore II” dir.

Marka ve model bilgilerinden muaf olan bu motorların ünlenmesi, tamamen sahibinin yahut ustasının verdiği emeği, insanların ilgisinin odağı olabilecek yaratıcılıkla harmanlamaktan geçmektedir. Daha detaylı araştırmalarla ise kendinizi akıl almaz boyutlarda kolaylıkla şaşırtabilirsiniz.

Sizler için topladığımız birkaç yakışıklı Chopper motosiklet;

captain-america-motorcycle

March-of-Dimes-Bike_2

Billy-Bike

yamaha-dragstar-custom

jh-choppers-and-machine

custom-chopper

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER