Elektrikli Arabalar Renault Zoe | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Elektrikli Renault Zoe

Renault Twizy modelinden sonra bir elektrikli araçla daha piyasaya girmek üzere. Renault elektrikli araçlara büyük önem veriyor. Bu durumu diğer firmalardan da bekliyoruz. Renault Zoe hatchback arabaların boyutunda. Twizy gibi farklı bir tasarımı yok. Bu model  5 kapılı elektrikli bir araba. Renault Zoe tam şarj ile 210 kilometre yol kat edebiliyor. Şarj süresi ise uzun, […]

Elektrikli Renault Zoe
14 Eylül 2014 - 9:00 'de eklendi ve 848 kez görüntülendi.

Renault Twizy modelinden sonra bir elektrikli araçla daha piyasaya girmek üzere. Renault elektrikli araçlara büyük önem veriyor. Bu durumu diğer firmalardan da bekliyoruz.

Renault Zoe hatchback arabaların boyutunda. Twizy gibi farklı bir tasarımı yok. Bu model  5 kapılı elektrikli bir araba. Renault Zoe tam şarj ile 210 kilometre yol kat edebiliyor. Şarj süresi ise uzun, 6 ile 9 saat arasında tam şarj oluyor. Aracın hızlı şarj modu da mevcut. Hızlı şarjda 30 dakika gibi kısa bir sürede %80 şarj sağlanabiliyor.

Ülkemizdeki pahalı benzin fiyatları otomobil severleri elektrikli modellere yöneltiyor. Ancak elektrikli arabalar da fiyatlarıyla ulaşılmaz seviyelerde. Minik Twizy bile 40 bin TL iken Renault Zeo fiyatı 70-80 Bin TL’den aşağı olması beklenmiyor. Unutmadan söyleyelim, İstanbul’da ve diğer şehirlerimizde elektrikli araç dolum istasyonları sayısı da hızla artmakta.

renault-zoe-elektrikli-arabalar (1)

Bu konuda destek devletten bekleniyor. Teşvik amaçlı yapılacak ÖTV-KDV kampanyaları ile elektrikli araba satışları arttırılabilir.

İşte yeni Renault Zoe resimleri…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER