BMW i8 | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Elektrikli BMW i8

Üç silindirli benzinli motor ile birlikte elektromotor yeni BMW i8 için inanılması zor bir güç meydana getiriyor. Teknik detaylara bakıldığında göreceğiniz rakamlar hayal gibi. BMW i8 fiyatı 180 bin Euro. BMW i8 için elektrikli spor araba diyebiliriz. Tasarımı, çizgiler tamamen spor bir otomobil havasında. Yolda bir kez gördüğünüzde mutlaka dönüp tekrar bakmak isteyeceksiniz. Akıllı hibrit […]

Elektrikli BMW i8
07 Ekim 2014 - 11:15 'de eklendi ve 689 kez görüntülendi.

Üç silindirli benzinli motor ile birlikte elektromotor yeni BMW i8 için inanılması zor bir güç meydana getiriyor. Teknik detaylara bakıldığında göreceğiniz rakamlar hayal gibi.

BMW i8 fiyatı 180 bin Euro. BMW i8 için elektrikli spor araba diyebiliriz. Tasarımı, çizgiler tamamen spor bir otomobil havasında. Yolda bir kez gördüğünüzde mutlaka dönüp tekrar bakmak isteyeceksiniz.

Akıllı hibrit teknolojisi sayesinde BMW i8 tam 362 beygir. Ancak aracı sürekli spor modda kullanamazsınız. i8 tam gücü size sunmak için tam dolu akü istiyor. Siz bir kere tam gaz yaptığınızda boşalan aküler 5 dakika süre sonra size tekrar tam gaz şansı sunuyor diye örnek verebiliriz.

BMW i8 sadece 4.2 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Ancak elektrikli olduğundan az önce belirttiğimiz konu yine karşımıza çıkıyor. BMW i8 maksimum 250 km hıza ulaşıyor ulaşmasına ancak bu sadece akülerde yetiri kadar şarj varken mümkün oluyor. Buda biraz spor karaktere aykırı. Her istediğinizde gücü size sunamıyor. Kullandıkça alıştığınız zaman bu durum sorun olmayacaktır. Hayatımıza yeni yeni giren elektrikli arabalarla yeni kaynaştığımız için şimdilik bu durumlar dikkat çekiyor ve soru işaretleri oluşturuyor. İlerleyen zamanlarda hepsinin ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

bmw-i8 (3)

Yapılan testlerde BMW i8 yakıt tüketimi konusunda bazı olumsuz yorumlar var. Bu yorumlardan bir kaçı fabrika verilerinden daha fazla tüketim olduğu yönünde.

BMW i3 ve BMW i8 elektrikli modeller arasında yerlerini aldı. Kısaca elektrikli araba almayı düşünen okurlarımıza mutlaka bu modelleri showroomlarda incelemelerini tavsiye ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER