Motosiklet kaskosu neleri kapsıyor? | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Diyarbakır Günlük Ev

Motosiklet kaskosu kullanıcıların en büyük sorunlarından. Motosiklet almak isteyen bir çok sürücü  kasko konusunda sıkıntı yaşıyor. Sizlere motosiklet kaskoları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Motosikletlerimize kasko yapabiliyoruz. Lakin kaskonun küçük cclerle büyük ccler arasında kapsamı ve şartları değişiyor. Küçük cc’den kastımız 50-250cc arası. En büyük sıkıntı da bu araçlarda çıkıyor maalesef. Sigorta şirketleri 50 ile 250cc […]

Diyarbakır Günlük Ev
20 Ağustos 2014 - 11:15 'de eklendi ve 1089 kez görüntülendi.

Motosiklet kaskosu kullanıcıların en büyük sorunlarından. Motosiklet almak isteyen bir çok sürücü  kasko konusunda sıkıntı yaşıyor. Sizlere motosiklet kaskoları hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Motosikletlerimize kasko yapabiliyoruz. Lakin kaskonun küçük cclerle büyük ccler arasında kapsamı ve şartları değişiyor. Küçük cc’den kastımız 50-250cc arası. En büyük sıkıntı da bu araçlarda çıkıyor maalesef. Sigorta şirketleri 50 ile 250cc arası motosikletlere kasko yapsana, çalınması durumunda kapalı garaj, kilit gibi şartlar koyuyor. Yani motosikletiniz çalınacak ama kapalı garajdan ve kilitli bir durumdayken. Aksi durumda ödeme yapılmıyor. Böyle bu kasko sadece kazalarda işimize yarayabilir duruma geliyor. Kapalı garajı olan kişiler zaten kaskoyu pek düşünmüyor.

Diyarbakır günlük kiralık ev olarak sizlere hizmet vermekten gurur duyoyoruz.

Gelelim 250 cc ve üstü motosiklet kaskosu konusuna. Yamaha X Max Kaskosu üzerinden örneklendirelim. Bu aracın ikinci eli 10 bin ile 13 bin arasında değişiyor. Kasko fiyatları ise full olarak yaklaşık 600 TL civarında. Bu kasko modelinde kilit, kapalı garaj şartı aranmıyor. Yani motosikletini sokakta bırakan okuyucularımız için ideal bir kasko. Çoğu şirket bu hizmeti veriyor. Küçük bir araştırmayla en uygun motosiklet kaskosu için teklifler alabilirsiniz. Bu kaskonun en güzel yanı, içiniz, kafanız her zaman rahat. Yalnız burada da bilginiz olması gereken bir konu var. O da çalınma durumlarında kaskonuz motosikletinizin kasko değerinin %75’i oranında bir ödeme yapıyor. 10 bin liralık bir motorunuz çalınırsa maalesef 2 bin 500 TL’niz çöpe gidiyor. 7 bin 500 TL’yi motosiklet kaskosu yaptırdığınız sigorta şirketinden alabiliyorsunuz.

yamaha-x-max-250

Kasko ne kadar gerekli bilinmez, duruma göre değişir. Ülkemizde çok fazla motosiklet kaskosu kullanılmıyor şartlar ve fiyatlar yüzünden. Ancak yüksek fiyatlara aldığımız motosikletleri en azından sıfıra düşmemek amaçlı kaskolamak iyi bir seçim. Yol yardımı gibi desteklerde bazı zor durumlarda işimize yarayabilir.

Motosiklet kaskosu yaptırırken iyi bir araştırma yapmayı unutmayın. En uygun fiyat için birkaç şirketten teklif alın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER