En çok motosiklet kullanan ülke | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Bu ülkede araba kullanan yok !

Tayvan’ın başkenti Taipei’de çekilen görüntüler motosiklet kullananları çok şaşırtıyor. Ülkemizde alışık olmadığımız bir görüntü. Bu kadar çok motosiklet kullanılması, bu sefer de motosiklet trafiği yaratmış. Videoda ilk akla gelen tabi ki ne kadar çok motosiklet kullanan var düşüncesi. Ancak şöyle bir dikkatli baktığımız da görmemiz ve belki de ders almamız gereken bir ayrıntıyı kaçırmayalım. Onlarca […]

Bu ülkede araba kullanan yok !
26 Temmuz 2014 - 11:15 'de eklendi ve 1219 kez görüntülendi.

Tayvan’ın başkenti Taipei’de çekilen görüntüler motosiklet kullananları çok şaşırtıyor. Ülkemizde alışık olmadığımız bir görüntü. Bu kadar çok motosiklet kullanılması, bu sefer de motosiklet trafiği yaratmış.

Videoda ilk akla gelen tabi ki ne kadar çok motosiklet kullanan var düşüncesi. Ancak şöyle bir dikkatli baktığımız da görmemiz ve belki de ders almamız gereken bir ayrıntıyı kaçırmayalım. Onlarca motosikletliden hemen hepsinde kask var. Ülkemizde motosiklet kazaları can kaybı ile sonuçlanıyor. Bunların bir kısmı yollardan, diğer araçlardan kaynaklansa da ekipmana gereken önem verilmiyor. Bu durumda en ufak kazada dahi can kaybına veya çok ağır hasarlara yol açıyor.

Evet, motosiklet tehlikeli diyoruz ama en tehlikelisi bilinçsizlik. İster araba, ister motor kullanın gereken tedbiri almazsak sonuç kaçınılmaz olacaktır.

Artık Türkiye’de ara yolları, mahalle aralarını geçtik, tem, e-5 gibi yollarda dahi kasksız motosiklet kullananlara rastlamak sıradan gelmeye başladı. Videoyu izleyen bilinçli motosiklet kullanıcıları bu detayı hemen yakalayacaktır.

Kask takmayı ihmal etmeyelim diyerek yazımızı sonlandıralım ve sizlerle motosiklet videosunu paylaşalım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER