BMW i3 | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

BMW i3

Elektrikli arabalar son zamanlarda yükselen petrol fiyatlarıyla hayatımıza hızlı giriş yapmaya başladı. BMW’nin yeni elektrikli modelleri piyasaya girmek için sabırsızlanıyor. BMW i3 ve i8 için özel showroomlar hazırlandı. Borusan özel showroom için İstanbul – Ataşehir’i seçti. BMW i3 fiyatı 41 bin Euro olacak. Yine daha lüks olan BMW i8 fiyatı ise yaklaşık 200 bin Euro […]

BMW i3
01 Ekim 2014 - 15:54 'de eklendi ve 644 kez görüntülendi.

Elektrikli arabalar son zamanlarda yükselen petrol fiyatlarıyla hayatımıza hızlı giriş yapmaya başladı.

BMW’nin yeni elektrikli modelleri piyasaya girmek için sabırsızlanıyor. BMW i3 ve i8 için özel showroomlar hazırlandı.

Borusan özel showroom için İstanbul – Ataşehir’i seçti. BMW i3 fiyatı 41 bin Euro olacak. Yine daha lüks olan BMW i8 fiyatı ise yaklaşık 200 bin Euro civarında.

BMW elektrikli modellere büyük yatırım yapmış durumda. Ayrıca teknolojisi de çok iddialı. BMW i3 yakıt tüketimi muhteşem değerleri yakalıyor. Tam şarj ile 160 kilometre giden i3 100 kilometre de 12.9 kwh elektrik harcıyor buda 100 kilometre de yaklaşık 3-4 liralık bir elektrik sarfiyatı demek.

bmw-i3 (3)

Ayrıca BMW i3 0’dan 100 kilometreye sadece 7,2 saniyede ulaşabiliyor. İ3’ün bataryası evlerde kullandığımız prizlerden şarj edilirse 6 saatte doluyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde de yüzde 80’i 1 saatte dolabiliyor. İ3 100 kilometre hıza 7,2 saniyede çıkıyor demiştik, bu değer BMW 3 serisi benzinli motorlarda 10,2 saniye unutmadan hatırlatmış olalım.

bmw-i3 (8)

Elektrikli araba almak isteyenlerin aklına takılan en büyük sorun şarj istasyonları, bu konuda da bilgi verelim. Borusan bu konuda da yatırımlarını sürdürüyor. 5 tanesi İstanbul’da olmak üzere 6 hızlı şarj istasyonunu yıl sonuna kadar kullanıma açacak.

Elektrikli araba şarj istasyonlarında araçlar 100 kilometrelik yol kat edebilmek için 15 dakika şarj olacak. Böylece sadece 15 dakikalık bir mola ile 100 kilometre gibi ciddi bir yol alabileceğiz. Geleceğin otomobilleri diyebileceğimiz elektrikli arabalar piyasada çoğaldıkça ve talep arttıkça istasyon sayılarının da aynı oranda artacağı kesin.

İşte BMW i3 resimleri;

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER