Audi S3 - 280 Beygirlik Canavar | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

280 Beygirlik Canavar

Audi’nin en çok satılan modellerinin başında gelen A3’ün daha sportif ve güçlü hali olan S3’te yeni kasasıyla satışa sunuldu. 280 beygirlik yeni Audi S3 muhteşem bir sürüş keyfi yaşatıyor. 2012’de kasa yenileyen A3 2014 yılında da S3 modeline kavuşmuş oldu. Keskin hatlarıyla yeni Audi S3 kendine dönüp baktırmayı başarıyor. Özellikle dikkat çekici yanları spor marşpiyelleri, […]

280 Beygirlik Canavar
01 Ekim 2014 - 11:15 'de eklendi ve 579 kez görüntülendi.

Audi’nin en çok satılan modellerinin başında gelen A3’ün daha sportif ve güçlü hali olan S3’te yeni kasasıyla satışa sunuldu.

280 beygirlik yeni Audi S3 muhteşem bir sürüş keyfi yaşatıyor. 2012’de kasa yenileyen A3 2014 yılında da S3 modeline kavuşmuş oldu. Keskin hatlarıyla yeni Audi S3 kendine dönüp baktırmayı başarıyor. Özellikle dikkat çekici yanları spor marşpiyelleri, tamponları ve çift kanallı egzoz sistemi. Egzoza tek başına bile baktığınızda ben çok güçlüyüm mesajını alabiliyorsunuz.

Arka bagajın üzerinde aerodinamik açıdan aracı sımsıkı yola bağlayan spoyler yer alıyor. İç dizaynda da kalite ön planda. Sade ve kullanışlı bir konsol ile Audi S3 kullanıcısına büyük rahatlık sağlıyor. Özellikle spor koltuklar kullanıcıyı çok güzel kavrıyor ve güven veriyor.

Yeni Audi S3 kullanırken S tronic şanzımanın keyfi direksiyonda bulunan aliminyum vites değiştirme kulakçıkları sayesinde tavan yapıyor. Multimedya sistemi de Audi S3 te bazı eksiklerine rağmen güzel denilebilir. En baştaki eksiği USB seçeneği olmaması.

Audi-S3 (4)

Yeni Audi S3 motor olarak tam bir canavar barındırıyor kaputunun altında. 2.0 TFSI ve 280 beygir. Bu muhteşem beygir aslanı motor Audi S3 Sportback i 0’dan 100 kilometreye sadece 4,9 saniyede ulaştırıyor.

Audi S3 yakıt tüketimi ise beklenenden daha makul seviyelerde. Hatta baya iyi de diyebiliriz. Ortalama 100 kilometrede 7,0 litre. Tabiki bu değer fabrika verileri. 1-1,5 litre kadar değişkenlik gösterebilir. Hatta istersek böyle bir arabaya belki verilerin iki katını da yaktırabiliriz. Yakıt tüketimi bizim tahminlerimize göre böyle bir araç için ortalama 12-13 litre arası. Kaldı ki S3 gibi güçlü bir aracı kullanırken fabrika testindeki gibi gitmemiz çok zor. Ayrıca Audi S3 4 çeker olduğu için bir yakıt yükü daha biniyor. Ancak 4 çeker özelliği bozuk yollarda büyük rahatlık sağlıyor.

Audi-S3 (2)

Audi S3 fiyatı merak edilen bir diğer konu. S3’e sahip olmak maalesef o kadar kolay değil, böylesine güçlü bir araç için 183 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekli. Unutmadan Audi S3 kullanırken duyacağınız muhteşem ses sizi müzikten soğutabilir…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER