ATS Wild Twelve | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

ATS Wild Twelve

İtalyan otomobil firması ATS (Automobili Turismo Esport ) kendine özgü olarak ürettiği otomobillere her geçen yeni modeller eklemeye devam ediyor. Markanın bizlerinin beğenisine sunduğu son otomobil ise konsept bir model olan  Wild Twelve . Geçtiğimiz ay Torino da bir etkinlikte tanıtılan bu yeni konsepten 2016 yılında sadece 30 adet üretilmesi planlanmış. Bugatti nin EB110 modeli […]

ATS Wild Twelve
29 Temmuz 2015 - 7:50 'de eklendi ve 690 kez görüntülendi.

İtalyan otomobil firması ATS (Automobili Turismo Esport ) kendine özgü olarak ürettiği otomobillere her geçen yeni modeller eklemeye devam ediyor. Markanın bizlerinin beğenisine sunduğu son otomobil ise konsept bir model olan  Wild Twelve .

Geçtiğimiz ay Torino da bir etkinlikte tanıtılan bu yeni konsepten 2016 yılında sadece 30 adet üretilmesi planlanmış. Bugatti nin EB110 modeli ile aynı üretim tesislerinde hayat bulacak olan bu yeni konsepti marka yetkilileri çekici ve özgün bir model olarak tanımlıyorlar.

Aramıza katıldığı andan itibaren tüm dikkatleri üzerinde toplayabilecek harika bir tasarıma sahip olan Wild Twelve  de 860 Hp güç ve 912 nm tork gibi oldukça cezbedici değerlere sahip. V12 3.8 lt çift turbo motorun yanı sıra bu motorla eşlik eden iki adette elektrikli motor kullanılmış. Gücün 9 ileri otomatik şanzımanla zemine aktarıldığı ,  V 12 3.8 motorun ön tekerleklere elektrikli motorların ise arka tekerleklere güç aktardığı model bu özelliği nedeniyle dört çeker olarak kullanılabiliyor.

Saate 390 km maksimum hıza ulaşabilen ATS  Wild Twelve 0 dan 100 kilometreye 2.6 saniyede ulaşırken , 200 km hıza ise sadece 6.2 saniye gibi bir sürede çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor. Lityum iyon bataryaları sayesinde yalnızca elektrikli motorların gücüyle 30 km menzile ulaşabiliyor. Yollardaki yerini almasını heyecanla beklediğimiz Wild Twelve hakkında şimdiye kadar bunlar dışında bir bilgi paylaşılmadığı için bu bilgilerle yetinmek zorunda kalıyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER