a2 ehliyet fiyatları | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

A2 Ehliyet almak için neler gerekli?

A2 Ehliyet nasıl alınır? A2 Ehliyet sınavı için gerekenler, gibi tüm konularda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. A2 ehliyet almak isteyenler için ilk şart 17 yaşını doldurmuş olmaktır. Yeni çıkan düzenlemelere göre 16 yaşında 50ccye kadar farklı sınıflarda ehliyet alınıyor. Ancak tam bir motosiklet kullanmak için A2 ehliyet şart. B sınıfı ehliyeti olmayanlar için A2 ehliyet […]

A2 Ehliyet almak için neler gerekli?
26 Ağustos 2014 - 11:15 'de eklendi ve 679 kez görüntülendi.

A2 Ehliyet nasıl alınır? A2 Ehliyet sınavı için gerekenler, gibi tüm konularda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

A2 ehliyet almak isteyenler için ilk şart 17 yaşını doldurmuş olmaktır. Yeni çıkan düzenlemelere göre 16 yaşında 50ccye kadar farklı sınıflarda ehliyet alınıyor. Ancak tam bir motosiklet kullanmak için A2 ehliyet şart.

B sınıfı ehliyeti olmayanlar için A2 ehliyet sınavı zorunlu. Bu sebeple 2 defa kurs, sağlık raporu gibi masraflar yapmamak için ikisini birden almak en mantıklısı.

B sınıfı ehliyeti olup A2 ehliyet almak isteyenler ise daha kolay bir şekilde ehliyet sahibi olabiliyor. Bu durumda yapmanız gereken şey kursa kayıt olmak ve direksiyon sınavına girmek. Yazılı bir sınava girmiyorsunuz. Direksiyon sınavından sonraki 2-4 hafta arasında ehliyetinizi alabiliyorsunuz. A2 ehliyet fiyatı ortalama 500 ile 700 arasında.

A2 ehliyet ve tüm ehliyetler için en zor durum randevu alıp belgelerinizi karakola teslim edebilmek. Bunun çözümü ise kayıt olacağınız kursun bağlı olduğu karakolu araştırmaktan geçiyor. Kesinlikle kalabalık merkezi yerdeki karakollara bağlı kurslardan uzak  durun. Bu sizin ehliyetinizi almanızı hızlandıracaktır.

Ayrıca yeni gelen düzenlemelerle ehliyet almak zorlaşıyor. Eğer aklınızda motosiklet kullanmak varsa bir an önce A2 ehliyetinizi almanızı tavsiye ederiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER