40 liraya 1080 kilometre | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

40 liraya 1080 kilometre

Petrol fiyatlarından cebimiz yanmaya devam ederken, sevindirici bir otomobil haberi geldi. Amerikalı Elio şirketi tarafından üretilen üç tekerlekli araba bu yaraya ilaç olacak. Tabi ülkemize geldiğinde vergiler sayesinde fiyatı tavan yapmazsa. 8 litre benzinle tam 1080 kilometre yol kat edebilen bu muhteşem otomobil iki kişilik olarak üretildi. Dinamik yapıyı bozmamak için yolcu koltuğu sürücünün arkasına […]

40 liraya 1080 kilometre
28 Kasım 2014 - 12:15 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.

Petrol fiyatlarından cebimiz yanmaya devam ederken, sevindirici bir otomobil haberi geldi. Amerikalı Elio şirketi tarafından üretilen üç tekerlekli araba bu yaraya ilaç olacak. Tabi ülkemize geldiğinde vergiler sayesinde fiyatı tavan yapmazsa.

8 litre benzinle tam 1080 kilometre yol kat edebilen bu muhteşem otomobil iki kişilik olarak üretildi. Dinamik yapıyı bozmamak için yolcu koltuğu sürücünün arkasına yerleştirilmiş. Ayrıca bu araç benzinli bir motora sahip olduğu için performanstan da ödün vermiyor. 0’dan 100 kilometreye normal arabalardan bile daha iyi sayılabilecek bir sürede çıkıyor. Sadece 10 saniye.

Aracın fiyatı ise Amerika’da 6,800 dolar olarak belirlendi. Türk Lirası olarak yaklaşık 15 bin lira civarında.  Elio adı verilen otomobil normal sedan araba boyutlarında. Güvenlik standartları da aynı şekilde sedan arabalarda bulunan özelliklerle aynı.

Kısaca Elio güvenlikten, performanstan ödün vermeden bize az yakıtla uzun kilometreler aldırabilecek bir araç. 40 liraya 1080 kilometre hayal etmesi bile güzel.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER