2015 Ford Mondeo | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

2015 Yeni Ford Mondeo

Geçtiğimiz günlerde Yeni Mondeo modelini duyuran Ford araç hakkında detayları paylaştı. Daha çok üst sınıfa hitap eden Ford Mondeo yıl sonuna kadar satışa çıkacak. Yeni Ford Mondeo 1.5 ve 2.0 litre motor seçenekleriyle showroomlardaki yerini alacak. EcoBoost motor kullanılacak olan 2015 Ford Mondeo 1.0 litrelik motor seçeneğine de sahip olacak. Ford en iddialı olduğu 1.0 […]

2015 Yeni Ford Mondeo
09 Ekim 2014 - 11:15 'de eklendi ve 695 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde Yeni Mondeo modelini duyuran Ford araç hakkında detayları paylaştı. Daha çok üst sınıfa hitap eden Ford Mondeo yıl sonuna kadar satışa çıkacak.

Yeni Ford Mondeo 1.5 ve 2.0 litre motor seçenekleriyle showroomlardaki yerini alacak. EcoBoost motor kullanılacak olan 2015 Ford Mondeo 1.0 litrelik motor seçeneğine de sahip olacak. Ford en iddialı olduğu 1.0 litre motorunu tüm modellerinde kullanmayı hedefliyor.

Petrol fiyatlarının durdurulamaz yükselişi otomobil firmalarını küçük motor, yüksek performans konusunda uzmanlaştırıyor. Bu durumda en çok biz kullanıcılar için iyi olacak. 1.0 litrelik bir motor ile Ford Mondeo gibi bir aracı kullanmak ve performanstan ödün vermemek çok zevkli olacaktır.

2015-ford-mondeo (2)

2015 Ford Mondeo 1.6 litre TDCi dizel motora da sahip olacak. Ayrıca ilk defa üretilen Hibrit versiyonu da satışa çıkacak.

2015-ford-mondeo (8)

Yenilikler Ford Mondeo da bitmiyor. Ford bu modelinde dört çeker bir versiyonda üreterek opsiyonel olarak satışa çıkaracak. Teknoloji olarakta yenilenen Mondeo önüne birden yaya çıkması durumunda önce sürücüsünü uyaracak eğer tepki verilmezse freni kendisi yapacak. Bu özelliğin yanında Park Asistanı, Tork Kontrol Sistemi, Şerit Takip Asistanı gibi özellikler kullanımı kolaylaştıracak.

2015 Ford Mondeo fiyatı ise Almanya’da 27,150 Euro’dan başlıyor. Ülkemizde ise bu rakamın yaklaşık 40-50 Bin Euro civarında olacağı tahmin ediliyor.

.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER