2015 Model Kia Sorento | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

2015 Model Kia Sorento

Kia’nın en çarpıcı efsane SUV modeli sorento’nun üçüncü jenerasyonu, geçtiğimiz Ağustos ayında Kore’de tanıtılmış olup Avrupa prömiyeri de 2 Ekim 2014’te gerçekleşen Paris Otomobil Fuarında gerçekleştirilmiştir. Tamamen yenilenen iddialı iç ve dış tasarımıyla göz dolduran 2015 model Kia Sorento fiyatı ve geniş iç hacmi ile göz dolduruyor. Yeni 2015 model Kia Sorento’nun boyu eski modeline […]

2015 Model Kia Sorento
26 Kasım 2014 - 11:15 'de eklendi ve 593 kez görüntülendi.

Kia’nın en çarpıcı efsane SUV modeli sorento’nun üçüncü jenerasyonu, geçtiğimiz Ağustos ayında Kore’de tanıtılmış olup Avrupa prömiyeri de 2 Ekim 2014’te gerçekleşen Paris Otomobil Fuarında gerçekleştirilmiştir. Tamamen yenilenen iddialı iç ve dış tasarımıyla göz dolduran 2015 model Kia Sorento fiyatı ve geniş iç hacmi ile göz dolduruyor.

Yeni 2015 model Kia Sorento’nun boyu eski modeline göre 95 mm uzamış ve tavan yüksekliği de 15 mm alçalarak yen ve şık bir tasarıma kavuşmuştur. Ayrıca eski modele göre 80 mm daha uzayan dingil mesafesi sayesinde koltuklar arasında daha geniş bir iç hacimle daha kaslı bir yapıya kavuşturulmuştur. Önceki modellere göre daha geniş olan ve daha fazla dikkat çeken “kaplan burnu” tasarımlı ön ızgara ve yanlardan geriye doğru süzülen ön farlar 2015 model Kia Sorento’nun estetik inceliğini arttırmıştır.

Kia Sorento yakıt tüketimi bakımından da oldukça cimridir. Avrupa pazarına 185 Hp. ile 200 Hp. arasında değişen ikisi dizel olacak şekilde üç farklı motor ile giriyor. Hepside 6 ileri şanzımanla donatılan 2.0 ve 2.2 litrelik dizel motorlar ile 2.4 litrelik benzinli motor alternatifi sunan Sorento, yalnızca 2.0 litrelik dizel motorda otomatik şanzıman sunarken, diğerlerinde hem manuel hem de otomatik şanzımanlı olarak sunulacaktır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER