Sym Fiddle 2 ile uzun yol | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

2014 Sym Fiddle 2 İncelemesi …

Scooter tavsiyesi deyince akla ilk olarak Japon markalar geliyordu. Şimdiler de ise kalite seviyesini Honda, Yamaha, Suzuki gibi firmaların seviyelerine yükseltmeyi başaran SYM adından bahsettiriyor. Fiyat/Performans olarak bakıldığında Japon scooter seçeneklerinden önde gözüken SYM’nin ürün yelpazesi de geniş. Küçük cc şehir içinde sağa, sola gitmek için ideal bir araç Fiddle 2. SYM’nin en çok tavsiye […]

2014 Sym Fiddle 2 İncelemesi …
25 Temmuz 2014 - 22:50 'de eklendi ve 4097 kez görüntülendi.

Scooter tavsiyesi deyince akla ilk olarak Japon markalar geliyordu. Şimdiler de ise kalite seviyesini Honda, Yamaha, Suzuki gibi firmaların seviyelerine yükseltmeyi başaran SYM adından bahsettiriyor.

Fiyat/Performans olarak bakıldığında Japon scooter seçeneklerinden önde gözüken SYM’nin ürün yelpazesi de geniş. Küçük cc şehir içinde sağa, sola gitmek için ideal bir araç Fiddle 2.

SYM’nin en çok tavsiye edilen modellerin en başında Fiddle 2 var desek yalan söylemiş olmayız. Bugün bir motor almaya kalktığınız da tercihiniz 100-150 cc sınıfıysa araştırmalarınızda mutlaka Fiddle ile karşılaşırsınız. SYM Fiddle 2 kullanım, yakıt, sorunsuzluk konularında çok başarılı. Seramik silindir ile uzun yollarda bile kolay kolay şişme problemiyle karşılaşmıyorsunuz. Ülkemizde kullanıcısı çok olan bir model. Böylece bazı güzel organizasyonlara minik aracınızla katılabilirsiniz.

 

SYM Fiddle 2

Sym Fiddle 2

 

FIDDLE İLE UZUN YOL

125 cc’lik motoru performans açısından yeterli. Kaldı ki motosiklet kullanıcıları zaten 125 cc’nin ne kadar veya hangi şartlara uygun olduğunu bilmekte. SYM Fiddle 2 ile uzun yol yapılır mı? Evet bu soru ile internette çok fazla karşılaşabilirsiniz. Cevabını verelim, evet yapılır. Ama bu ne kadar sağlıklı ve ne kadar keyifli olur. Önemli olan bu soruların cevabı. 90-100km hızlarında uzun yol uzadıkça uzuyor. Birde karşımıza sollama gibi sıkıntılar çıkınca bu yol keyiften çok eziyete dönebiliyor. Ama derseniz ki yok mu gidip eğlenen tadını çıkaran, örnekleri internette çok. Deneme amaçlı Fiddle 2 ile İstanbul-Yalova turumuzda sollamalar dışında bir sıkıntı yaşamadık. Sadece bomboş bir yolda 80-90 km ile seyretmek biraz sıkıcı oluyor. Yüksek hız seviyelerini asla tavsiye etmiyoruz. Lakin anlatılmak istenen motorun rahat rahat gidebileceği hız limitinin en az 100-120 civarı olması. Bu hızlarda motor son devirde zorlana zorlana değil, tadında keyfi yerinde bir şekilde yol almalı.

Unutmadan SYM Fiddle 2 uzun yol yakıt tüketiminden bahsedelim. Aracımız 100 km’de 3,1 lt yakıt tüketti.

sym-fiddle-2-uzun-yol

Sym Fiddle 2 yolda…

Bizim tavsiyemiz uzun yol için minimum 250cc yani birazcık daha güçlü motorlar. Ayrıca tekerleklerinin de büyük olması rahatlığı artıracaktır. Fiddle 2 tekerlek boyutu ön 110 / 70 arka 120 / 70. Fiddle 2 güncel fiyatı ise şu sıralar 4100 ile 4300 TL arasında değişmekte. Bayiler arasında ufak farklar gözlenebiliyor.

Sonuç olarak SYM Fiddle 2 çok başarılı bir scooter. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi F/P açısından alınabilecek scooter listesinin başına ekleyebileceğimiz bir araç. Hepimize kazasız, belasız sürüşler…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER