Yerli Otomobil EVT S1 | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Yerli Otomobil EVT S1

TÜBİTAK’ın yerli otomobil tanıtımından sonra Hacettepe Üniversitesi’nden de bir başka yerli otomobil tanıtımı yapıldı. 3 yıldır üzerinde çalışılan EVT S1 isimli model üniversite bünyesindeki mühendisler ve öğretim üyeleri tarafından ortaya çıkarıldı. Tamamen elektrikli olan bu otomobil 1050 kg ağırlığa sahip. Araçtaki tüm parçalar ülkemizde üretilmiş. %100 yerli diyebileceğimiz bir otomobil. Yerli Otomobil EVT S1 300 […]

Yerli Otomobil EVT S1
17 Ekim 2015 - 2:24 'de eklendi ve 782 kez görüntülendi.

TÜBİTAK’ın yerli otomobil tanıtımından sonra Hacettepe Üniversitesi’nden de bir başka yerli otomobil tanıtımı yapıldı.

3 yıldır üzerinde çalışılan EVT S1 isimli model üniversite bünyesindeki mühendisler ve öğretim üyeleri tarafından ortaya çıkarıldı. Tamamen elektrikli olan bu otomobil 1050 kg ağırlığa sahip. Araçtaki tüm parçalar ülkemizde üretilmiş. %100 yerli diyebileceğimiz bir otomobil.

Yerli Otomobil EVT S1 300 kilometre menzile sahip. Tam bir şarj ile kat edilen bu yol yapılan çalışmalarla daha da arttırılacak. Araç %100 doluluk oranına 10 saatte ulaşıyor. Spor otomobil sınıfında olan EVT S1 performans açısından da çok iyi verilere sahip. Araç 0’dan 100 kilometre hıza sadece 7,5 saniyede ulaşabiliyor. 141 beygir gücündeki bu araç Ankara ile İstanbul arasını 18 TL gibi muhteşem bir rakama kat edebiliyor.

EVT S1 seri üretim için onay bekliyor. Bu onayın gelmesi durumunda ilk seri 1000 adet olarak üretilecek ve fiyatı yaklaşık 50 bin dolar olabilir. İlk olarak fiyat biraz yüksek gibi gelse de elektrikli bir otomobil için makul seviyelerde.

Sonuç olarak bir kaç yıl içerisinde milli otomobilimize kavuşma hayalimize kavuşacağız gibi duruyor. Üstelik EVT S1 modeli ilk etapta hayallerinde ötesinde bir yerli otomobil olacaktır…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER