Yeni Jetta Satışa Sunuldu! | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Yeni Jetta satışta !

Volkswagen Yeni Jetta 2015 modelini piyasaya sundu. Bir dizi iyileştirmeler ile makyajlanan araba beklediğimizden daha yüksek bir fiyatla satışa sunuldu. Yeni Jetta’nın ön kısmı yeniden tasarlandı. Ön tampon, radyatör ızgarası ve sis farlarında görsel açılan iyileştirmeler yapıldı. Yapılan yeniliklerle Jetta biraz daha Audi’ye benzemiş diyebiliriz. İç mekana göz attığımızda opsiyonel olarak sunulan 6,5 inçlik multimedya […]

Yeni Jetta satışta !
01 Kasım 2014 - 11:15 'de eklendi ve 932 kez görüntülendi.

Volkswagen Yeni Jetta 2015 modelini piyasaya sundu. Bir dizi iyileştirmeler ile makyajlanan araba beklediğimizden daha yüksek bir fiyatla satışa sunuldu.

Yeni Jetta’nın ön kısmı yeniden tasarlandı. Ön tampon, radyatör ızgarası ve sis farlarında görsel açılan iyileştirmeler yapıldı. Yapılan yeniliklerle Jetta biraz daha Audi’ye benzemiş diyebiliriz.

İç mekana göz attığımızda opsiyonel olarak sunulan 6,5 inçlik multimedya sistemi dikkatimizi çekiyor. Navigasyon görevi de yapan 30 GB hafızası bulunan cihaz Türkçe menü ile karşımıza çıkıyor. Yeni Jetta da Light Assist özelliği, Blind Spot denilen kör nokta asistanı, Fatigue Detection denilen yorgunluk tespit sistemi gibi teknolojik yenilikler de yer alıyor. Light Assist Özelliği karşıdan gelen araca göre uzun ve kısa farları otomoatik olarak ayarlıyor. ABS, EDL, EBD, MSR, ASR, ESP gibi güvenlik sistemleri ise standart pakette dahi mevcut. Dikkat çeken bir eksiyi belirtmeden geçmeyelim Jetta’da start-stop özelliği kullanılmamış. Ayrıca bu aracın yakıt değerleri Passat’tan daha yüksek. Bu da pek normal gelmiyor.

Yeni-Jetta-6

Genel açıdan çok kaliteli ve güzel bir araç olan Yeni Jetta 4 farklı motor seçeneği ile satılıyor. Volkswagen 1.2 litrelik TSI motorunu 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman seçenekleri ile satışa sunuyor.  Ayrıca en çok tutulacak modellerden bir olmasını beklediğimiz bu motor seçeneği 0’dan 100 kilometreye 10,9 saniyede ulaşıyor. Bunun yanında yakıt tüketimi de ortalama 100 kilometrede 5,7 litre. Yeni Jetta yakıt tüketimi konusunda 1.2 motoru ile güzel değerler yakalamayı başarıyor.

Yeni-Jetta-1

Eleştirebileceğimiz bir konu da fiyatı. Yeni Jetta fiyatı ile bizleri biraz şaşırttı. 78 Bin TL’ye alabildiğimiz araç ufak bir makyaj operasyonundan sonra 90 bin TL gibi bir rakamla karşımıza çıktı. Aradaki fark ne olursa olsun bize göre 12 bin TL olmamalıydı.

Sonuç olarak Yeni Jetta artı ve eksi yönleriyle güzel bir otomobil. Sağlamlık, konfor, güven gibi pek çok aranan özelliği Jetta’da bulabilirsiniz.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER