Toyota i-Road | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Toyota i-Road

Renault Twizy modeli geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulmuş ve bir çok kişinin dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı. Şimdi Toyota’da aynı tarzda bir araç ile piyasaya girecek. Elektrikli otomobillerin tek kişilik olanları son zamanlarda çok sık gündeme geliyor. Tek kişilik arabalar gerek trafikte, gerekse park konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Geleceğin otomobilleri olarak görülen bu araçlara yavaş yavaş tüm […]

Toyota i-Road
08 Ekim 2014 - 9:30 'de eklendi ve 1324 kez görüntülendi.

Renault Twizy modeli geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulmuş ve bir çok kişinin dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı. Şimdi Toyota’da aynı tarzda bir araç ile piyasaya girecek.

Elektrikli otomobillerin tek kişilik olanları son zamanlarda çok sık gündeme geliyor. Tek kişilik arabalar gerek trafikte, gerekse park konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Geleceğin otomobilleri olarak görülen bu araçlara yavaş yavaş tüm markalar yatırım yapmaya başladı.

Toyota i-Road ismini verdiği aracının testlerini sürdürüyor. Elektrikli Toyota i-Road motosiklet keyfini, otomobil konforu ile birleştirmeyi hedefliyor. Toyota i-Road bugünlerde Fransa’da halka açık yollarda test ediliyor.

toyota-i-road-8

Toyota i-Road iki elektrikli motora sahip. 2.345mm uzunluğunda, 1.455mm yüksekliğinde ve 870mm genişliğe sahip. Toyota i-Road tam şarj ile 50 kilometre yol alabiliyor. Birkaç saat içinde de normal prizden şarj olabiliyor.

toyota-i-road-12

Türkiye’de sayıları günden güne artmaya başlayan elektrikli araba şarj istasyonları ile birlikte bu araçlar çok daha kullanışlı olacak.

toyota-i-road-5

Toyota i-Road, Renault Twizy modellerine önümüzdeki günlerde diğer otomobil ve motosiklet markalarının da katılması bekleniyor.

İşte Toyota i-Road resimleri…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Hatice çakırca ;

    fıatlarını ögrenebılırmıyız.

    24 Kasım 2016 17:04
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER