Suzuki V-Strom DL 1000 | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Suzuki V-Strom DL 1000

Japon motosiklet üreticisi Suzuki’nin enduro sınıfındaki modeli olan V-strom 996 cc lik 99 beygir ve 6 vitesli şanzımana sahip bir motor barındırmaktadır ve buda V-stromu nun rakiplerinden geri kalmadığını gösteriyor. Daha ilk harekette V-strom’un  sakinliğini ve beyefendi tarzını hissedeceksiniz. İlk gazı açtığınızda adeta uysal bir kedi edasıyla mırıldarken gaza yüklendiğinizde de vahşi bir aslan gibi […]

Suzuki V-Strom DL 1000
07 Temmuz 2015 - 16:27 'de eklendi ve 1206 kez görüntülendi.

Japon motosiklet üreticisi Suzuki’nin enduro sınıfındaki modeli olan V-strom 996 cc lik 99 beygir ve 6 vitesli şanzımana sahip bir motor barındırmaktadır ve buda V-stromu nun rakiplerinden geri kalmadığını gösteriyor.

Daha ilk harekette V-strom’un  sakinliğini ve beyefendi tarzını hissedeceksiniz. İlk gazı açtığınızda adeta uysal bir kedi edasıyla mırıldarken gaza yüklendiğinizde de vahşi bir aslan gibi kükreyebilmektedir ve sizde bu esnada torkun güzelliğini yaşayarak anlamış olursunuz.

Malzeme kalitesi olarak bize Suzuki standartlarını sunan v-strom da göstergeler basit ve kolay anlaşılabilir. İyi kavranabilen bir gidona sahip ve bu bize dik ve daha kontrollü bir oturuş olanağı sunuyor. Bunun yanı sıra hem sürücü hem de artçı için rahat ve ideal yükseklikte(850 mm)  bir seleye sahip; ayaklıklar ,elcikler, sele derken konforunuzu en baştan garanti altına almış oluyorsunuz. Uzun yollarda macera severler için harika diyebileceğimiz bir motosiklet iken uzun yol yapmayacak sadece şehir içi kullanıcıları için aksine  fazla geleceğini düşünüyorum.

22 lt bir yakıt kapasitesine sahip Suzuki V-STROM yakıt tüketimi 100 km ortalama 5.8 -7.2 lt arasında değişmektedir. Bir depo yakıt ile ortalama 350-400 km yol yapma imkanı sunuyor. 228 kg kuru ağırlığa sahip olan V-strom rakipleri 1200 GS ve Varadero kadar heybetli görünmese de yakışıklı ve kaslı bir duruşu vardır. Ayrıca Güçlü motoru ile Suzuki V-STROM maksimum hızı 200 km dir. Böylesine güçlü bir motora sahip olmasına rağmen ön ve arka disk frenler bize harika ve güven veren bir fren deneyimi sunmaktadır. Piyasada 0 km olarak 42500 tl den satışa sunulan Suzuki V—STROM fiyatı ikinci elde ise en düşük modeli 12500 tel den başlamaktadır.

Macera sevenler  ve sürekli dağ bayır demeden macera peşinde koşanların beklentilerini fazlasıyla karşılayacak olan v-strom kendi sınıfındaki diğer rakiplerine göre oldukça uygun bir fiyata sahip olmasına rağmen fiyat/performans endeksi oldukça harikadır. Özetle suzukini bizlere sunduğu  gözü kapalı alınacak bir makinedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER