Trafikteyim.NET

Hyundai Elantra Dizel

Yeni Elantra piyasaya sunulduğundan beri beklenen motor seçeneğine kavuştu. Dizel Elantra artık satışta. Hyundai bu adımı bir ileriye taşıyarak dizel Elantra modelini hem manuel hem de dizel otomatik seçenekleriyle satışa sundu. Yenilenen Elantra satışa çıktığında dizel otomatik seçeneği çok sorulmuş, bir çok alıcısını da bu yüzden kaybetmişti. Durum böyle olunca da Hyundai beklenen seçeneği geçte […]

Hyundai Elantra Dizel
11 Eylül 2014 - 9:00 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Yeni Elantra piyasaya sunulduğundan beri beklenen motor seçeneğine kavuştu. Dizel Elantra artık satışta.

Hyundai bu adımı bir ileriye taşıyarak dizel Elantra modelini hem manuel hem de dizel otomatik seçenekleriyle satışa sundu. Yenilenen Elantra satışa çıktığında dizel otomatik seçeneği çok sorulmuş, bir çok alıcısını da bu yüzden kaybetmişti.

Durum böyle olunca da Hyundai beklenen seçeneği geçte olsa sundu. Gelelim detaylara.

Yeni Hyundai Elantra dizel 1.6 litre ve 129 beygir gücünde. Manuel dizel seçeneği 100 kilometreye 10.5 saniyede ulaşıyor. Otomatik vites dizel Elantra ise 100 kilometreye 11,5 saniyede ulaşmakta. Düz vites dizel Elantra yakıt tüketimi 100 kilometrede 4,9 litre civarında. Otomatik vites dizel Elantra ise 100 kilometrede 5,9 litre ortalamaya sahip.

Şahsi fikrimizi belirtecek olursak, düz vites her ne kadar performans açısından önde olsa da Elantra Dizel otomatik seçeneği çok daha cazip. Düz vites ile arasındaki fiyat farkı da 3,800 TL. Özellikle İstanbul içinde bitmez tükenmez trafik için otomatik vites ilk tercih olmalı.

Dizel Elantra fiyatı 69 bin TL’den başlıyor ve 80 bin TL’ye kadar çıkıyor.

İşte Yeni Elantra resimleri…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

*

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER
Daha fazla 2015 Model Arabalar, Otomobil Haberleri
2015 Yeni Renault Twingo

Yeni Twingo sürprizi geldi. Renault’un en küçük otomobili yeni Twingo’yu tanıttı. Tasarımı ve arkada olan motoruyla yeni Renault Twingo dikkatleri...

Kapat