En az yakan motosikletler | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

En az yakan motosikletler …

En az yakan motosikletler Şehir içi motosiklet kullanımının en başlıca sebeplerinden biri, trafik içerisinde serbestçe hareket edebilmenin verdiği albeninin az yakıtla çok mesafe gidilebilen verimli yakıt/mesafe oranıyla perçinlenmesinden ileri gelir. Şehir içerisinde kullanacağınız ortalama bir motor 100 kilometrelik bir mesafede 2 ila 8 litre arasında benzin yakabilir. Arabalara kıyaslandığı zaman bu sayılar oldukça mucizevidir, ancak […]

En az yakan motosikletler …
03 Ağustos 2014 - 22:01 'de eklendi ve 2684 kez görüntülendi.

En az yakan motosikletler

Şehir içi motosiklet kullanımının en başlıca sebeplerinden biri, trafik içerisinde serbestçe hareket edebilmenin verdiği albeninin az yakıtla çok mesafe gidilebilen verimli yakıt/mesafe oranıyla perçinlenmesinden ileri gelir. Şehir içerisinde kullanacağınız ortalama bir motor 100 kilometrelik bir mesafede 2 ila 8 litre arasında benzin yakabilir. Arabalara kıyaslandığı zaman bu sayılar oldukça mucizevidir, ancak aşılamayacak rekorlar olduğunu söyleyemeyiz zira bu rekorları alt üst etmek için piyasayı çeşitli firmaların kolaçan etmesi çok yakın.

Sri Lanka menşeili ve Hindistan pazarında etkin olan Bajaj, bu firmalardan birisi. Şimdilik Boxer, Pulsar, Discover isimli üç modele sahip olan firmanın motorlarının ortak özelliği aşırı derecede az olan yakıt tüketimiyle beraber müşteriye güven vermesi. Örneğin, Pulsar 200NS isimli motorları bir litre benzin başına 55 kilometreye kadar performans sergiliyor. Bu, 100 kilometrede iki litreden daha az benzin demek.

Kullanıcıları düşük yakıt tüketimiyle şaşırtan bir başka firma daha Hero. Yakın zamanda Türkiye piyasasına giren, yine Hindistan menşeili firma, birincil önceliğinin yakıt tüketimi olduğunu beyan ediyor. Hero Glamour, Pleasure ve Thriller isimli üç serisi olan firmanın, serilerindeki bazı modellerin litre başına kilometre oranı 75’i buluyor. Böylece 13 litrelik bir depoyla 975 kilometre gidebiliyorsunuz. Bu da 65 liralık benzinle İstanbul’dan Belgrad’a gidebilmenize oldukça yeten bir mesafe.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER