Citroen C4 Castus | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Citroen C4 Cactus

2015 Citroen C4 Castus modeli Türkiye’de satışa sunuldu. Citroen yeni tasarımıyla çok dikkat çekici bir model ortaya çıkardı. C4 Cactus modeli tüm Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı. Citroen C4 Cactus fiyat 54,900 TL’den başlıyor. Rakip markaları ve tasarımları değerlendirdiğimizde fiyatı daha uygun geliyor. C4 Cactus’un şüphesiz en dikkat çeken yanı tasarımı, dış […]

Citroen C4 Cactus
29 Eylül 2014 - 11:15 'de eklendi ve 800 kez görüntülendi.

2015 Citroen C4 Castus modeli Türkiye’de satışa sunuldu. Citroen yeni tasarımıyla çok dikkat çekici bir model ortaya çıkardı.

C4 Cactus modeli tüm Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı. Citroen C4 Cactus fiyat 54,900 TL’den başlıyor. Rakip markaları ve tasarımları değerlendirdiğimizde fiyatı daha uygun geliyor.

C4 Cactus’un şüphesiz en dikkat çeken yanı tasarımı, dış görünümü onu piyasada bulunan tüm araçlardan farklı kılıyor. TPU denilen Termoplastik Üretan malzemeden yapılan Airbump araca ayrı bir hava katarken çizik ve göçmelerden az hasar almasını sağlıyor. Böylece kullanıcısını ufak çizik, göçük gibi nedenlerle üzmüyor. İstanbul trafiğinde bu küçük göçük ve çiziklere hemen hemen her araba rastlamak mümkünken bu özellik kulağa hoş geliyor.

Citroen C4 Castus iç tasarım konusunda da çok başarılı. Kendine özgü ve sade bir iç dizayn, etkileyici dış tasarımı destekliyor. İç tasarımda en çok hoşumuza giden nokta, ön koltukların birleşik olması, bize eski klasik arabaları hatırlattı. Bu şekil dizaynı tüm arabalarda görmek isteriz. Bu özelliği dışında dış Airbumplarla uyumlu renk plastik aksam ve döşemeler muhteşem bir görünüm sağlıyor.

citroen-c4-cactus-10

Multimedya sistemi de çok güzel özelliklere sahip. 7 inç genişliğindeki dokunmatik ekran, müzik sistemi, navigasyon, geri görüş kamerası, cep telefonu, araç içi kontrol gibi özellikleri kolayca yönetmemize imkan tanıyor.

Citroen C4 Cactus için tek acaba dediğimiz nokta 1.2 motoru ancak bu motora 1.6 litrelik dizel seçeneği eşlik ediyor. 1.2 litre benzinli motorun yakıt değerleri çok iddialı diyebiliriz. 100 kilometre de sadece 4,3 lt. Citroen C4 Cactus yakıt tüketimi dizel motor da daha da düşük rakamlara iniyor. Yeni C4 Cactus dizel seçeneğiyle 100 kilometre de 3,1 litre yakıt tüketiyor. Bu değerler ortalama sonuçlar. Şehir içinde 1-1,5 litre kadar artış göstermesi muhtemel.

citroen-c4-cactus-9

Renault Captur, Peugeot 2008 gibi modellere rakip olacak Yeni Citroen C4 Cactus satış rakamlarındaki başarısı merakla bekleniyor.

Citroen C4 Cactus foto galeri…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER