ATV motor | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

ATV Motorlar trafiğe çıkabilir mi?

ATV motor üzerinde çok araştırma yapılmıştır. ATV motor için ehliyet gerekir mi? ATV motorlar trafiğe çıkabilir mi? B sınıfı ehliyetle kullanılabilir mi? gibi bir çok soru akıllara geliyor. Tüm bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağım. ATV motorlar için A2 ehliyet gerekmektedir. Efendim bunun cc şöyle böyle gibi bir durum söz konusu değil A2 ehliyet zaten bu işe […]

ATV Motorlar trafiğe çıkabilir mi?
22 Ağustos 2014 - 11:15 'de eklendi ve 6669 kez görüntülendi.

ATV motor üzerinde çok araştırma yapılmıştır. ATV motor için ehliyet gerekir mi? ATV motorlar trafiğe çıkabilir mi? B sınıfı ehliyetle kullanılabilir mi? gibi bir çok soru akıllara geliyor. Tüm bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağım.

ATV motorlar için A2 ehliyet gerekmektedir. Efendim bunun cc şöyle böyle gibi bir durum söz konusu değil A2 ehliyet zaten bu işe heves etmiş birinin ilk adımıdır.

Atv motor trafiğe çıkabilir. On road ve Off road şeklinde iki gruba ayrılır. ATV motorlar on road modellerine plaka ve ruhsat çıktıktan sonra normal motosiklet gibi trafikte kullanılabilir. Ancak pek tercih edilen bir model değildir. Kullanımı zor, ayrıca trafik derdinden çok fazla kurtulma şansınız yok. Off Road modellerinde ise dağda, bayırda serbestçe dolaşılabilir. Ancak plakasız olduklarından trafiğe çıkmaları yasaktır.

ATV-motor (2)

B sınıfı ehliyet ile ATV kullanılamaz. Kullanan arkadaşım var diyen gençleri duyuyorum. Aman o geyiğe girmeyelim. Kullanan çok kişi vardır ama bu ne kadar doğru. Tedirgin bir şekilde yol almak ne kadar keyif verir karar sizin. Bu işin cezası 1,500 TL.

ATV-motor (1)

Tabi her ne kadar anlatsak yazsakta, ehliyetsiz motosiklet kullanma cezasını çoğu arkadaş yemeden bu işten vazgeçmiyor. Çok zor bir iş değil. Ehliyet için gerekli bilgileri de bir sonraki yazımızda okuyabilirsiniz. Ayrıca en güzel ATV modellerini topladığımız fotoğraf galerimiz görmeden geçmeyin…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 5 Yorum )

 • yasin ;

  Atv Off road a plaka takilir mi takipta trafige cikabilir miyiz

  2 Kasım 2014 13:25
  • Trafikteyim ;

   Modelinize göre değişiyor. On road modeli aldıysanız takabilirsiniz. (ATV’nizi aldığınız bayiye de sorarsanız yardımcı olucaklardır.)

   3 Kasım 2014 09:50
  • Murat ;

   ATV lerin 2 tipi var biri şehir için diğeri arazi kullanımı için. Şehir içi olanları için plaka şart.

   5 Aralık 2014 15:21
 • Gürhan KARAKAŞ ;

  T3 Belgeli ATV’ler B Sınıfı ehliyet ile kullanılabilir. Yol tipi Traktör sınıfına giren bu araçlar 60 ile 120 km/s arası sürat yapabilmektedirler. Şehir içi kullanımına gayet uygundurlar, Şehirlerarsı yollarda ise çok hızlı gitmeyen modeller elverişsizdirler.

  10 Haziran 2016 04:16
  • Zeynap ;

   Kardeşim sen bayağı bilgilisin bu konuda ben bahçeme ordan oraya yem taşımaya ğortakal mandalin bahçesine almak istiyorum arkadına çift pullukda taktıranilir miyim internette gördüm harika olmuş bir nilgi alabilir miyim senden

   2 Ocak 2017 14:48
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER