Araba nasıl sürülür? | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Araba nasıl sürülür?

Araba kullanma tutkusu çok küçük yaşlarda başlıyor. Büyüsem ehliyet alsam hayalleri kurarken bir bakmışız ki ehliyet kursuna kayıt oluyoruz. Son 1 ay geldi gelecek derken ehliyeti de alınca 18 yıllık heyecan neticelenmiş oluyor. Araba nasıl sürülür? Ehliyetinizi almadan önce bu konu hakkında çok anlatımlar dinlemiş olmalısınız. Manuel vites araba nasıl sürülür  sorusunu cevaplandıralım. Öncelikle yeni […]

Araba nasıl sürülür?
07 Kasım 2014 - 11:15 'de eklendi ve 1091 kez görüntülendi.

Araba kullanma tutkusu çok küçük yaşlarda başlıyor. Büyüsem ehliyet alsam hayalleri kurarken bir bakmışız ki ehliyet kursuna kayıt oluyoruz. Son 1 ay geldi gelecek derken ehliyeti de alınca 18 yıllık heyecan neticelenmiş oluyor.

Araba nasıl sürülür?

Ehliyetinizi almadan önce bu konu hakkında çok anlatımlar dinlemiş olmalısınız. Manuel vites araba nasıl sürülür  sorusunu cevaplandıralım. Öncelikle yeni araba kullanmaya başlayan birine yapılan çok yanlış tarifler var. İşte debriyaja bas ayağını çek gaza bas gitsin olayı. Bu şekilde bir yaklaşımla 2 saatte öğrenmeniz gereken ders sizin günlerinizi alabilir.

Vitesli araba kullanmanın en önemli noktası debriyaj ayarıdır bu ayarı öğrendiğiniz zaman araba nasıl sürülür sorunu bir daha sormanıza gerek kalmayacaktır. Debriyaja basıp vitesi 1’e taktığınızda, ayağınızı yavaş yavaş devriyajdan çekerken hafif hafif gaz vermek gerekli. Bakın sadece ayağınızı debriyajdan çekin dersek stop eder kalırsınız. Burdaki olay debriyajdaki kavrama noktasını öğrenmekten geçer. Debriyajdan yavaş yavaş ayağınızı kaldırırken bir noktada aracınızın hafiften ileri gittiğini göreceksiniz. İşte burası kavrama noktası buradayken hafif gaz vererek ayağınızı tamamen debriyajdan çektiğinizde stop etmeden güzel bir kalkış yapmış olacaksınız.

Daha sonrasında aracınız hareket halindeyken vites atmak için debriyaja basıp daha seri bir şekilde ayağınızı çekebilirsiniz. Burda da çok hızlı hareket ederseniz aracı sarsabilirsiniz. Tecrübe kazandıkça bu işlemlerin hepsi otomatiğe dönüşecek aklınızda.

Araba nasıl sürülür konusunda yapmanız gereken ilk şey debriyaj kavrama noktasını çözmenizdir. Daha sonraki işlemlerin hepsi size kolay gelecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER