Aksiyon Kamera Modelleri ... | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

Aksiyon Kameralar

Aksiyon Kameralar Malumun ilamı denebilecek bir ismi olan aksiyon kameraları, bir aksiyon, hareket halindeyken çekim yapılmasını mümkün kılan görüntü kayıt çözümlerine verilen isimdir. Hareket halinde farklı amaçlar dahilinde çekimler yapılması mümkündür, lakin temelde ikiye ayrılır. Aksiyon kameralarının en çok ve yaygın kullanım amacı güvenliğe dairdir. Otomobillerin genelde ön veya arka camlarına sabitlenen bir kamera, araç […]

Aksiyon Kameralar
31 Temmuz 2014 - 20:37 'de eklendi ve 537 kez görüntülendi.

Aksiyon Kameralar

Malumun ilamı denebilecek bir ismi olan aksiyon kameraları, bir aksiyon, hareket halindeyken çekim yapılmasını mümkün kılan görüntü kayıt çözümlerine verilen isimdir. Hareket halinde farklı amaçlar dahilinde çekimler yapılması mümkündür, lakin temelde ikiye ayrılır. Aksiyon kameralarının en çok ve yaygın kullanım amacı güvenliğe dairdir.

Otomobillerin genelde ön veya arka camlarına sabitlenen bir kamera, araç seyir halindeyken kayıt yapmakta ve herhangi bir trafik kazasında delil teşkil eden verilere sahip olunmasını sağlamaktadır. Motosiklet ile trafiğe dahil olan araç sürücüleri ise genelde bir aksiyon kamerasını kasklarına sabitlemeyi seçerler, zira görüşlerini kapatmaz ve en iyi görüntüyü alabilecek açı kasktan temin edilir. Aksiyon kameralarının ikincil kullanım amaçları ise akrobasidir. Yapılan hareketlerin adeta birinci şahsın gözünden görülüyor olması ve akrobatik hareketlerin daha detaylıca incelenmesine yardımcı olur.

Aksiyon kameralarının en ünlü ve yaygın örneklerinden biri Sony GoPro‘dur. Çok daha çeşitli marka ve modeller olmasına rağmen Sony GoPro‘nun öncülük görevi gütmesiyle kalitesi ve popülaritesi tartışılmaz bir boyut almıştır. Su geçirmez modelleri ile de, ekstrem sporlarla uğraşan çeşitli akrobatlara, ya da şehir içinde yağmurlu bir havada taşıt kullanan motosikletli ve bisikletli trafik unsurlarına hitap eden bir kullanım şekli ve çalışma prensibi vardır.

Aksiyon kameraları, her ne kullanılıyor olursa olsun oldukça önemlidir. Tüm amaçları ve ihtiyaçları tatmin etmeye yönelik çalışan bir araçtır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER