2015 Dacia Logan | Trafikteyim.NET
Trafikteyim.NET

2015 Dacia Logan

Dacia ekonomik araba kategorisindeki yeri şüphesiz tartışılmaz. Ülkemiz piyasasına girdiği günden itibaren ekonomik otomobil seçeneği arayanlar için, kategorisinde son derece iyi yerlere gelmiş Dacia logan 1.5 dCi‘yi siz değerli ziyaretçilerimiz için teste tabi tuttuk. Renault’un Romanya’da bulunan fabrikasında üretilen Dacia Logan modelinde, ilk başlarda daha küçük motor ölçekleri ile üretilmekteydi. Geçen sene Frankfurt otomobil fuarında […]

2015 Dacia Logan
05 Kasım 2014 - 11:15 'de eklendi ve 739 kez görüntülendi.

Dacia ekonomik araba kategorisindeki yeri şüphesiz tartışılmaz. Ülkemiz piyasasına girdiği günden itibaren ekonomik otomobil seçeneği arayanlar için, kategorisinde son derece iyi yerlere gelmiş Dacia logan 1.5 dCi‘yi siz değerli ziyaretçilerimiz için teste tabi tuttuk.

Renault’un Romanya’da bulunan fabrikasında üretilen Dacia Logan modelinde, ilk başlarda daha küçük motor ölçekleri ile üretilmekteydi. Geçen sene Frankfurt otomobil fuarında görücüye çıkan yeni Logan ülkemizde üç farklı donanım modeliyle satılmaya başlandı. Araçta metalik boya opsiyonel olarak kullanıcılara sunuldu. Aynı zamanda kullanıcıların merak ettiği konulardan biriside, otomobilin otomatik vites seçeneğinin olup olmamasıydı. Maalesef Dacia Logan 1.5 dCi’de, şimdilik otomatik vites seçeneği bulunmuyor. Güvenlik açısından baktığımızda ise, uluslararası geçerli olan güvenlik testi yapan Euro-NCAP testinde 3 yıldız alarak, orta konumda bir başarı elde etti.

Yeni Dacia Logan‘da işçilik kalitesi bekleneni az da olsa karşılıyor ancak, malzeme kalitesine baktığımızda beklenenin çok altında gözüküyor. Müzik sisteminin kullanımda olan düğmeleri ise, yine vasatın bile altında diyebileceğimiz şekilde ve hatta sorunlu diyebiliriz. Köşeli bir tasarıma sahip olan otomobil, her ne kadar maliyetleri düşürmek için birtakım uygulamalardan kaçınmış olunsada, tasarım olarak göze hiçte fena gelmiyor. Uzunluk olarak ise, kendisine yakın olan rakiplerinin bir kaçından büyük olduğunu söylemek mümkün.

Dacia-Logan-2015-5

Dacia Logan 1.5 Dci‘de standart olarak sunulan donanımlar ise şu şekildedir;

ABS, EBD, Klima, immobilizer, yolcu ve sürücü hava yastıkları, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, elektrikli ayna ve ön camlar, sis farları, alaşımlı jantlar ve torpido gözü aydınlatması gibi teferruatlı standart donanıma sahip.

Dacia Logan 1.5 dCi‘yi özetleyecek olursak; Malzeme kalitesi beklenenin altında ancak, işçilik kalitesi için daha olumlu şeyler söylememiz mümkün. Otomobil yakıt tüketim olarak baktığımızda ise, beklentileri karşılayacak düzeyde bir yakıt tüketimine sahip. Fiyatına nazaran aracın kalitesine karşılaştırdığımızda da, otomobilin pahalı olduğunu söyleyemeyiz. Yani fiyat, otomobilin kalitesine baktığımızda, oldukça makul gözüküyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER